Dziś mamy 20 kwietnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:
20 października 2018
Kontrowersje wokół budowy lamp na drodze do leśniczówki w Nowym Smolnie

„Aby przejść przez ciemny las”

KP

KP

Czy zasadna była instalacja dziesięciu lamp na drodze w# lesie w Nowym Smolnie? Tym bardziej, że mieszkańcy wsi chcieli lamp, ale w innym miejscu! – zastanawiał się podczas wrześniowej sesji nowowiejskiej rady gminy, sołtys Olimpina Zbigniew Wiśniewski. Okazało się, że odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Problem instalacji lamp bardzo absorbuje społeczność gminy Nowa Wieś Wielka. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Ostatnio przy okazji debaty na wrześniowej sesji gminnej rady, gdy okazało się, że nie wszystkie pieniądze z tegorocznych funduszy sołeckich zostaną wykorzystane. Sołtys Olimpina Zbigniew Wiśniewski wskazał wówczas, że w niektórych wsiach na lampy ludzie czekają latami, a w innych, w tym „w lesie” stawia się ich dużo. Na ripostę nie trzeba było długo czekać. - Rozumiem, że jest to przytyk do mojej osoby – zauważył przewodniczący gminnej rady Sławomir Fac, który jest leśniczym w Nowym Smolnie. – Ja mieszkam w obiekcie użyteczności publicznej, którym jest leśniczówka. Nie jest to mój prywatny dom, ale obsługuje wielu mieszkańców. Ludzie przyjeżdżają bowiem, aby kupić drewno. To Lasy Państwowe wystąpiły o budowę oświetlenia. To mieszkańcy, na zebraniu w Nowym Smolnie chcieli lamp, aby swobodnie przejść przez ciemny las – wyjaśnił przewodniczący Fac. Sołtys Nowego Smolna Stanisław Szpera przypomniał, że mieszkańcy wsi w pierwszej kolejności dopominali się o budowę lamp przy posesjach, a nie w lesie.

Wystąpiliśmy do urzędu gminy z zapytaniem ile faktycznie postawiono lamp i jaki był tego koszt, gdyż w Biuletynie Informacji Publicznej nie ma informacji o przetargu na ten cel – zapewne było to więc bezprzetargowe zlecenie urzędu. Niestety, do chwili składu gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Fakt, lampy są potrzebne i nikt tego nie neguje. Chodzi jednak bardziej o to, że na drodze w lesie „przeinwestowano”, bo lamp mogło być mniej. Z tego względu, mieszkańcy innych wsi, którzy również liczyli na lepsze oświetlenie, a muszą nadal czekać – mogą czuć się zawiedzeni. Być może „dostaną” lampy w przyszłym roku?

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!