Dziś mamy 25 czerwca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
23 października 2018
Wspólna stołówka dla przedszkolaków i uczniów SP Brzoza jest zbyt mała?

„Dzieci nie mogą zjeść obiadu!”

KP

KP

- Dzieci w Brzozie nie mogą zjeść obiadu, bo jest za mało miejsc i za krótko wydawane są posiłki. Tak dalej być nie może! - ten dramatyczny apel wygłosił# na czwartkowej sesji (18 października) nowowiejskiej gminnej rady jeden z rodziców. Władze gminy Nowa Wieś Wielka zobowiązały się rozwiązać problem.

We wrześniu z dużą pompą otworzono przebudowane przedszkole w Brzozie. Otwarcie placówki o którą mieszkańcy zabiegali od ponad 10 lat jest niewątpliwym sukcesem samorządu. Okazało się jednak, że po kilku tygodniach funkcjonowania przedszkola pojawiły się pierwsze problemy. Otóż dzieci zarówno z przedszkola jak i pobliskiej szkoły podstawowej korzystają z jednej stołówki. Powoduje to, że ilość dzieci przychodząca na obiady jest tak duża, że nie wszystkie są w stanie posiłek w wyznaczonej porze zjeść. Co gorsza brakuje miejsca i część dzieci czeka na „zwolnienie stołu”! – Mam syna i dwie córki w szkole – powiedział na czwartkowej sesji gminnej rady, zwołanej notabene w gmachu nowego przedszkola w Brzozie, pan Szymon. – Dochodzi do takiej sytuacji, że najmłodszy syn nie mógł spokojnie zjeść posiłku. Córki również dwa razy nie dostały obiadu, bo nie było dla nich miejsca w stołówce, a później musiały iść na lekcje. Tak dalej być nie może! Chyba można dostawić dwie więcej ławki i stoły oraz wydłużyć przerwę obiadową, tak by dzieci mogły spokojnie zjeść? – zaapelował do władz gminy zaniepokojony rodzic.

Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Nowej Wsi Wielkiej Lila Górna, zapewniła, że ławki zostaną dostawione, a problem wydawania obiadów rozwiązany. Oby zrobiono to jak najszybciej!

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!