Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
15 maja 2023

„Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji”. Targi przyciągnęły tłumy

W dniach 13 i 14 maja w Minikowie zorganizowano kolejną edycję# corocznych targów wystawienniczych pt. „Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji”. W tych dniach na osoby odwiedzające targi czekało ponad 350 wystawców oferujących rośliny do ogrodów, tradycyjne kulinaria, rzemiosło i rękodzieło. Nie zabrakło także Pokazu Drobnego Inwentarza oraz atrakcji dla najmłodszych – mini luna parku.

Jak co roku zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne, co niestety przekłada się na spore utrudnienia na odcinku przebiegającej przez Minikowo Drogi Krajowej nr 10. Te nieudogodnienia nie są jednak przeszkodą dla tysięcy osób odwiedzających targi. Celem imprezy było zaprezentowanie mieszkańcom województwa kujawsko–pomorskiego pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich, tradycji kulturowych, walorów przyrodniczych regionu, a także ekologicznych metod produkcji żywności.

W programie targów znalazło się kilka ciekawych wydarzeń, a wśród nich znalazły się m.in. Dziedzictwo Kulinarne Pomorza i Kujaw, gospodarstwa pasieczne, produkty ekologiczne, twórczość ludowa i architektura ogrodowa. Dla odwiedzających z pewnością była to znakomita okazja do zakupienia dobrych jakościowo sadzonek, uzyskania informacji dotyczących projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko–Pomorskiego oraz Wojewoda Kujawsko–Pomorski.

W trakcie targów w Minikowie przeprowadzono również kilka imprez towarzyszących. Oprócz Regionalnej Wystawy Drobnego Inwentarza (alpaki, króliki, gołębie rasowe, ptaki egzotyczne), podsumowano także kilka konkursów – w tym znaną i lubianą w naszym powiecie „Bitwę Regionów”

W sobotę do rywalizacji w Minikowie w ramach konkursu „Bitwa Regionów” stanęło blisko 30 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu nakielskiego. Konkursowe potrawy oceniane były przez specjalne jury, na którego czele stał Szymon Brukwicki. Ostateczny triumf w konkursie odniosły panie z KGW Anieliny (gm. Sadki), które za zwycięstwo nagrodzone zostały bonem o wartości 2 tys. zł. Na drugim stopniu podium sklasyfikowane zostały panie z KGW Mrocza, otrzymując przy tym nagrodę w wysokości 1 tys. 500 zł, z kolei trzecie miejsce zajęły panie z KGW Dobieszewko (gm. Kcynia), zyskując tym samym bon o wartości 1 tys. zł

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!