Dziś mamy 30 maja 2023, wtorek, imieniny obchodzą:
16 września 2022

Albert wszystko spłacił. Dostał dotację i ją zwrócił

fot. google street

fot. google street

Spółka Edukacja dla Dorosłych Albert prowadząca Liceum Ogólnokształcące dla# Dorosłych w Solcu Kujawskim zwróciła dotację i spłaciła powiatowi bydgoskiemu finansowe zaległości.

Pod koniec czerwca radna Wysocka ponowiła interpelację w tej sprawie. – Czy i jeśli tak, to jaką kwotę ma do spłacenia spółka Edukacja dla Dorosłych Albert tytułem zwrotu dotacji Starostwu powiatowemu w Bydgoszczy przekazanej szkole prowadzonej przez tę spółkę w Solcu Kujawskim? – zapytała radna.

– W odpowiedzi na zapytanie w sprawie zwrotu dotacji przez spółkę Edukacja dla Dorosłych Albert informuję, że w całości została wyegzekwowana przez komornika kwota 19 tys. 745 zł wynikająca z decyzji (…) z dnia 11 grudnia 2017 r. w związku z wykorzystaniem dotacji niezgodnie z przeznaczeniem – odpowiedział starosta bydgoski Wojciech Porzych.

Co ważne. – Jednocześnie informuję, że ww. spółka w całości spłaciła kwotę 16 tys. 27 zł wynikającą z decyzji (...) z dnia 17 września 2020 r. w związku z pobraniem w 2019 r. przez organ prowadzący szkołę – Edukacja Dorosłych Albert sp. z o. o., dotacji na Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Albert w Solcu Kujawskim w nadmiernej wysokości. Na dzień dzisiejszy spółka nie posiada żadnych zobowiązań – zapewnił 30 czerwca Starosta Bydgoski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!