Dziś mamy 20 kwietnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:
02 listopada 2018
Wojciech Oskwarek ponownie został wójtem gminy Nowa Wieś Wielka

Bez niespodzianki

fot arch.

fot arch.

Mieszkańcy gminy Nowa Wieś Wielka zaufali obecnemu włodarzowi gminy Wojciechowi Oskwarkowi, wybierając go na kolejną czwartą kadencję.

Wybory wójta w gminie Nowa Wieś Wielka cieszyły się dużym zainteresowaniem kandydatów jak i wyborców. W pierwszej turze, 21 października do urn wyborczych poszło 52,63% uprawnionych osób. Wówczas o urząd wójta ubiegało się pięć osób. Żaden z kandydatów nie uzyskał ponad 50% głosów. Oprócz obecnego wójta Wojciecha Oskwarka, który wygrał pierwszą turę 1 583 głosów, do elekcji przystąpiły jeszcze cztery osoby. Jan Mikołaj Paprocki zajął drugie miejsce (866 głosów) i spotkał się z Oskwarkiem w drugiej turze. Joanna Katarzyna Kin, która zajęła trzecie miejsce (643 głosy) poparła w drugiej turze Jana Paprockiego.

Czwarty w stawce był Andrzej Kubiak (613 głosów), a piąty Waldemar Owczarzak (354 głosy). Kandydaci ci zajęli neutralne stanowisko nie popierając Paprockiego (na co jak, nieoficjalnie mówiono liczył). Z tego też względu duże szanse na kolejną reelekcję miał wójt Oskwarek. Przeciwnicy Jana Paprockiego zarzucali kandydatowi, że jest praktycznie… nieznany, gdyż nie udzielał się na rzecz społeczności lokalnej. Argumenty te zapewne trafiły do elektoratu.

Wójt Oskwarek uzyskał w niedzielnych (4 listopada) wyborach 2065 głosów co dało 58,55%. Kandydat Paprocki otrzymał jedynie 1 462 głosy – 41,45%. Frekwencja wyniosła 45,57%.

W efekcie wójt Wojciech Oskwarek będzie pełnił swój urząd przez kolejną czwartą (tym razem pięcioletnią) kadencję. Wójt Oskwarek przebywa obecnie na urlopie i nie chciał komentować wyników wyborów. – Wójt wygrał, co było do przewidzenia, ale będzie się musiał się liczyć z radą, bo nie ma tam większości, a koalicje bywają nietrwałe – skomentował jeden z mieszkańców gminy.

Sesja na której zaprzysiężony zostanie wójt jak i nowa gminna rada najprawdopodobniej zostanie zwołana 22 listopada.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!