Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
01 lipca 2022

Bezpieczni piesi na terenie powiatu bydgoskiego. Policja prowadziła działania

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane na# bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wykorzystali do działań policyjnego drona. Piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i eliminowanie ich nieprawidłowych zachowań. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie też przyglądali się "niechronionym uczestnikom", czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykorzystali do działań policyjnego drona. Przy jego pomocy obserwowali ruch na jednej z głównych arterii Bydgoszczy- ulicy Fordońskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Brzechwy.

Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali uwagę to m.in. nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast w odniesieniu do pieszych to głównie przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Podczas działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 130 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. 62 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a 64 pouczonych. W przypadku 4 kierujących zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Niestety, jak pokazuje środowa akcja, także sami piesi nie postępują zgodnie z przepisami drogowymi. Policjanci ujawnili 72 wykroczenia popełnione przez pieszych. W stosunku do 7 z nich policjanci zastosowali postępowanie mandatowe, a 65 pouczyli.

Film z działań policji można zobaczyć tutaj.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!