Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:
22 października 2021

Ćwiczenia na drodze S5. Strażacy doskonalili swoje umiejętności

fot. KMPSP w Bydgoszczy

fot. KMPSP w Bydgoszczy

Na początku października na trasie nowo wybudowanej drogi ekspresowej S5 odbyły się ćwiczenia podczas zasymulowanego zdarzenia drogowego#.

Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie dwóch samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego. Doszło również do upadku pracownika z  przepustu dla zwierząt i zawiśnięcie na linie na wysokości ok 10 metrów nad jezdnią. Do realizacji założeń i osiągnięcia celów ćwiczeń na miejsce zostały skierowane siły i środki z powiatu nakielskiego, bydgoskiego oraz żnińskiego. Doskonaląc umiejętności prowadzenia działań na drogach szybkiego ruchu  oraz współdziałania przybyłych służb ratunkowych realizowano elementy z zakresu ratownictwa technicznego, wysokościowego oraz udzielania kwalifikowanej pomocy poszkodowanym. Wspólne ćwiczenia jednostek z sąsiednich powiatów wpłynęły na rozwinięcie współpracy podczas działań.

Materiał: KMPSP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!