Dwie duże inwestycje w gminie Nowa Wieś Wielka na finiszu projektowania
fot. Gmina Nowa Wieś Wielka
Kolejne ważne inwestycje drogowe w Gmina Nowa Wieś Wielka na finiszu projektowym.
Trwają końcowe prace projektowe dotyczące przebudowy ul. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie Sołectwo Brzoza oraz rozbudowy ul. Zabytkowej w Przyłękach – głównego wjazdu do Brzozy od strony Przyłęk.
Ulica Powstańców Wielkopolskich ma bardzo istotne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza w rejonie Szkoły Podstawowej w Brzozie. Realizacja inwestycji poprawi komfort i bezpieczeństwo dzieci, rodziców oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Projekt ul. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie
Odcinek od ul. Szkolnej do skrętu na oczyszczalnię jest już na ukończeniu projektowym.
Zakres inwestycji obejmuje:
• przebudowę nawierzchni jezdni na długości ok. 550 m i szerokości 5 m (2 pasy ruchu po 2,5 m),
• budowę dodatkowych miejsc postojowych,
• przebudowę zjazdów,
• budowę chodnika dla pieszych z kostki betonowej,
• zagospodarowanie terenów zielonych przyległych do inwestycji.
Aktualnie dokumentacja znajduje się na etapie uzgodnień.
Planowane wykonanie inwestycji: lata 2027–2028.
Rozbudowa ul. Zabytkowej w kierunku Brzozy
Projekt obejmuje rozbudowę drogi gminnej – ul. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie oraz ul. Zabytkowej w Przyłękach, na odcinku od posesji nr 49 przy ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku Przyłęk.
Zakres inwestycji obejmuje:
• przebudowę nawierzchni jezdni o szerokości 6 m (2 pasy ruchu po 3 m),
• budowę miejsc postojowych oraz zatok autobusowych,
• przebudowę zjazdów i skrzyżowań,
• budowę asfaltowego ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m,
• zagospodarowanie zielenią terenów przyległych.
Dokumentacja projektowa również jest obecnie w trakcie uzgodnień.
Planowane wykonanie inwestycji: lata 2027–2028.
To kolejne działania poprawiające bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców i użytkowników dróg naszej gminy.
materiał: Gmina Nowa Wieś Wielka
Galeria
Czytaj również
- Finał Turnieju BRD w Koronowie. Młodzież sprawdziła swoje umiejętności
- Zmiany na Orliku. Nowe wyposażenie i modernizacja w planach
- Najlepsi policyjni patrolowcy zmierzyli się w wojewódzkim finale
- Starosta Bydgoski uczestniczył w Konwencie Powiatów w Chełmnie
- Wzmożone kontrole na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!