Dziś mamy 20 kwietnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:
19 października 2018
Wójt Nowej Wsi Wielkiej wystąpił do ZDW na dzień przed sesją

Dziury na Łabiszyńskiej

KP

KP

Sołtys Brzozy Waldemar Owczarzak, kolejny raz zaapelował do nowowiejskich władz gminy, aby zmobilizowały Zarząd Dróg Wojewódzkich do przeprowadzenie bieżących napraw na drodze wojewódzkiej nr 254.

O problemie zniszczonej nawierzchni ulicy Łabiszyńskiej w Brzozie, która jest drogą wojewódzką nr 254 pisaliśmy już wielokrotnie. Jeszcze we wrześniu sołtys Owczarzak poinformował o pogarszającym się stanie ul. Łabiszyńskiej i poprosił o kolejny monit w tej sprawie o ZDW. W czwartek 18 października na sesji gminnej rady, sołtys Brzozy ponowił swój apel. Wójt Nowej Wsi Wielkiej Wojciech Oskwarek przyznał, że dzień wcześniej wystąpił do ZDW o bieżące remonty, ale odpowiedzi jeszcze nie ma. Skądinąd można się zastanawiać, dlaczego pismo to wysłano dopiero teraz, a nie np. we wrześniu!

Sołtys Brzozy, który jest również radnym przypomniał zebranym, iż zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli marszałka województwa, przetarg na wykonawcę przebudowy drogi miał zostać rozstrzygnięty w trzecim kwartale tego roku. – Niestety, mamy koniec października, a przetarg nie został rozstrzygnięty – skonstatował sołtys Brzozy. – To nie tylko problem Brzozy, ale dziury na drodze są i w Kobylarni, Olimpinie i w Nowym Smolnie – wyliczył sołtys. Wójt Oskwarek przyznał, że nie ma żadnych nowych informacji (ostatnie pochodzą z kwietnia) o budowie drogi.

Całkiem wiec możliwe, że w tym roku nie uda się wyłonić wykonawcy, który zajmie się modernizacją drogi nr 254. A nowe władze samorządowe (marszałek województwa) mogą mieć inną koncepcję rozbudowy sieci dróg i inwestycja ta zostanie przesunięta na kolejne lata. Oby nie!

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!