Dziś mamy 18 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
02 grudnia 2021

Efekty wichury w regionie. Ile było zgłoszeń w powiecie?

fot. poglądowe – OSP Solec Kujawski

fot. poglądowe – OSP Solec Kujawski

Na dzisiaj (2 grudnia) zapowiedziano silne wiatry w regionie. Podczas ostatnich wichur pod koniec# października strażacy otrzymali prawie 200 zgłoszeń. Czy tym razem było równie groźnie?

Z informacji przekazanych przez oficera prasowego KM PSP w Bydgoszczy st. kpt. Karola Smarza wiemy, że w powiecie bydgoskim i mieście Bydgoszcz łącznie było jedynie 14 zdarzeń. Określił taką ilość jako ”niewielką”.

Ciekawsze zdarzenia miały miejsce w Wtelnie (gmina Koronowo) oraz Kotomierzu (gmina Dobrcz), gdzie w wyniku wichury dwa blaszane garaże zostały zniszczone. Na drodze DK10 zawaliło się drzewo niszcząc zderzak samochodowi ciężarowemu, natomiast w Murucinie (gmina Sicienko) zerwały się dwie płyty eternitowe z dachu. Cała reszta przypadków to pojedyncze powalone drzewa, które trzeba było posprzątać.

Aktualnie (godz. 12) wszystkie zastępy znajdują się w bazach. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!