Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
13 października 2021

Kostek potrzebuje pomocy! Rodzice proszą o wsparcie finansowe

fot. zrzutka.pl

fot. zrzutka.pl

Rodzice zwracają się z prośbą o wsparcie na# rehabilitację ich synka. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, z niedowładem kończyn górnych jak i dolnych.

Kostek to chłopiec, który przybył na świat w 33 tygodniu ciąży. Ważył 2,4 kg i pomimo sprzyjających początkowych prognoz stała się rzecz, której żaden rodzic nie chciałby przeżyć. Po badaniach wyszło, że dziecko doznał wylewu krwi do mózgu IV stopnia. Wylew krwi do mózgu spowodowało uszkodzenie istoty białej mózgu, czyli uszkodzenie tkanki mózgu poprzez występowanie torbieli. Uszkodzona tkanka jest nie do uratowania, ale jest nadzieja. Nadzieja tkwi w ciągłych rehabilitacjach i wierze, że szkody nie są aż tak dotkliwe by w formie rozwoju dziecka, ćwiczenia mogły pomóc.

Niestety samą nadzieją oraz miłością nie da się opłacić kosztownych rehabilitacji, których koszt mocno przekracza budżet rodziny. Chłopiec ma stwierdzoną niepełnosprawność ruchową oraz ma wadę wzroku, nie chodzi, nie czworakuje, nie mówi.

Kostek niedługo będzie miał dwa lata, jednak rodzice odbiegają myślami jak będzie wyglądało jego życie w przyszłości. „Czy będzie chodził? Czy będzie mówił? Czy będzie samodzielny?” – Takie pytania kłębią się im w głowie. Wierzą w pomoc innych osób, w sukces i lepsze życie dla syna.

Link do zbiórki pieniędzy. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!