Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:
08 września 2022

Naprawią w ramach bieżącego utrzymania. Są obawy o stan drogi

fot. arch

fot. arch

Od kilkunastu lat nowowiejski samorząd (oraz inne gminy) zabiegają o# przebudowę drogi wojewódzkiej nr 254 przebiegającej m.in. przez Brzozę. Perspektywa modernizacji drogi jest już realna, ale póki co trzeba regularnie naprawiać jej nawierzchnię. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zapowiedział, iż zajmie się tym problemem.

Niedawno nowowiejski samorząd kolejny raz wystąpił do ZDW w Bydgoszczy w sprawie fatalnego stanu nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 254 w miejscowości Brzoza. Na wniosek mieszkańców Brzozy, ale nie tylko, wójt gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek zwrócił się również o poprawę bezpieczeństwa na drodze, w tym o ograniczenie dopuszczalnej prędkości.

W lipcu ZDW udzielił wójtowi Oskwarkowi odpowiedzi. – Odpowiadając na pismo z dnia 15.06.2022 r. (data wpływu: 21.06.2022 r.) dotyczącego stanu nawierzchni w ciągu drogi wojewódzkiej nr 254 w miejscowości Brzoza (ul. Łabiszyńska), Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy informuje, iż w ramach bieżącego utrzymania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ruchu prowadzone są prace niwelujące ubytki w nawierzchni – zapewnił na wstępie zastępca dyrektora ZDW ds. inwestycji, Leszek Nitka.

„Zaprojektuj i wybuduj”

ZDW odniósł się także do planów przebudowy drogi. – Jednocześnie informujemy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 254 realizowana w ramach procedury „zaprojektuj i wybuduj” jest obecnie jednym z priorytetowych zadań Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na przełom Ill i IV kwartału br. – wskazał Leszek Nitka.

Co ważne, póki co nie ma co liczyć na ograniczenie prędkości na drodze. – Ograniczenie prędkości na przedmiotowym odcinku drogi możliwe jest jedynie przez zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich – marszałka województwa. Wprowadzenie zmian wymaga opinii komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego złożonej z przedstawicieli zarządcy drogi, policji oraz departamentu infrastruktury drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, a także przygotowania zmiany do projektu stałej organizacji ruchu. Jest to proces wymagający czasu i nie ma możliwości, żeby był zrealizowany przed rozpoczęciem prac budowlanych. Wówczas zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na czas robót, gdzie prędkość zostanie ograniczona do 40 km/h – ocenił sceptycznie zastępca dyrektora ZDW.

– Do czasu przebudowy droga będzie monitorowana i w ramach posiadanych środków będą prowadzone m.in. bieżące remonty cząstkowe oraz niezbędne prace mające na celu zagwarantowanie użytkownikom drogi bezpiecznego poruszania się. Zwracamy również uwagę na fakt, iż utrzymanie zjazdów na działki przyległe do drogi (sklepiki zlokalizowane przy ul. Łabiszyńskiej 2) zgodnie z art. 29, ust. 1 ustawy (…) o drogach publicznych (...) należy do właścicieli lub użytkowników nieruchomości przyległych do drogi – podkreślił Nitka.

Czyli trzeba się uzbroić w cierpliwość i liczyć, że tym razem uda się rozpocząć modernizację drogi. Wcześniej ZDW zapowiedział remont nawierzchni drogi – oby zostało to szybko wykonane.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!