Nowe przepisy dla młodych uczestników ruchu. Obowiązkowe kaski od 3 czerwca
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa #najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
Wprowadzenie nowych regulacji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz ograniczenie liczby poważnych urazów głowy podczas zdarzeń drogowych. Kask to jeden z najważniejszych elementów ochrony, który może uratować zdrowie, a nawet życie. Dlatego tak ważne jest przypominanie zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie dobrych nawyków już od najmłodszych lat.
Bezpieczeństwo dzieci na drodze to wspólna odpowiedzialność pieszych, rowerzystów, rodziców oraz kierowców. Zachowajmy rozwagę i ostrożność, szczególnie w pobliżu szkół, przejść dla pieszych i miejsc, gdzie bawią się dzieci.
W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych firma Screen Network będzie emitowała spot informacyjny dotyczący nowych przepisów na ekranach rozlokowanych na terenie całego kraju.
Bezpieczeństwo dzieci to wspólna sprawa nas wszystkich!
(Biuro Ruchu Drogowego KGP)
Czytaj również
- Awaria sygnalizacji świetlnej w Nowej Wsi Wielkiej. Apel o ostrożność
- Sołtysiada 2026 już 11 lipca. Przed nami dzień pełen rywalizacji i zabawy
- Kupała Fest i Piłkarski Dzień Dziecka. Atrakcyjny weekend w powiecie
- Blues, gospel i americana w KPCK. Wyjątkowy koncert w Bydgoszczy
- Powiat Bydgoski przyjmuje wnioski o nagrody sportowe i wyróżnienia

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!