Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
25 kwietnia 2023

O krok od tragedii. Nieodpowiedzialny motocyklista bez uprawnień (film)

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Kierujący motocyklem i jednocześnie przewożący pasażera, wykazał się skrajną #nieodpowiedzialnością i brakiem rozwagi. Mężczyzna doprowadził do bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym jadąc jednośladem z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, na prowadzenie którego nie miał wymaganych uprawnień, a do tego łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Publikowane przez nas nagranie obrazuje poczynania kierowcy, któremu zabrakło wyobraźni co do możliwych skutków swojego zachowania. Do zdarzenia doszło na ulicy Inwalidów w Bydgoszczy. 21-latek nie stosując się do zakazu wyprzedzania wykonał ten manewr, jednocześnie gwałtownie przyspieszając, po czym stanął na jednym kole. Skutkowało to najpierw upadkiem pasażera, a następnie przewróceniem się pojazdu. Motocykl ślizgając się po jezdni uderzył w samochód nadjeżdżający z naprzeciwka.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mieszkańcowi powiatu bydgoskiego prawo jazdy. Ponadto sporządzili dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do sądu w związku z popełnionymi przez niego wykroczeniami.

21-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (kolizji), jazdę bez wymaganych uprawnień do prowadzenia tej kategorii pojazdu oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Jednocześnie policjanci apelują do kierowców o zdrowy rozsądek, o jazdę zgodną z przepisami, ale również dostosowaną do indywidualnych umiejętności. Jak pokazuje opisywana sytuacja, kierowcy zabrakło nie tylko uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu, ale również umiejętności jazdy motocyklem o tak dużej mocy silnika. W efekcie tego mężczyzna nie był w stanie go opanować.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 18 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!