Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
01 lipca 2022

Policjanci spotkali się z seniorami. Poruszono tematykę NURD

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Wczoraj (30.06.2022) koronowscy policjanci gościli u słuchaczy „Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sicienku”.

Na spotkaniu poruszona została tematyka dotycząca niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów), ale nie tylko.

Spotkanie pozwoliło przybliżyć seniorom nowe przepisy w zakresie ruchu drogowego - w szczególności dotyczące pieszych i rowerzystów. Zwrócono również uwagę na nowe kategorie pojazdów i urządzeń wspomagających ruch, zawarte w obecnych przepisach oraz zasady korzystania z nich.

Policjanci przestrzegali również przed zagrożeniami w postaci oszustw na tzw. „wnuczka”, czy „policjanta” oraz wskazali sposoby uniknięcia tego typu zdarzeń.

Prelekcja pozwoliła zobrazować słuchaczom nie tylko rodzaje niebezpieczeństw, z którymi mogą się zetknąć, ale również wskazać właściwe drogi postępowania w chwilach zagrożenia.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!