Dziś mamy 13 czerwca 2026, sobota, imieniny obchodzą:
18 maja 2026

Policjanci spotkali się z seniorami. Rozmowy o bezpieczeństwie na drodze

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy #spotkali się z Seniorami w Centrum Seniorów „Dworcowa 3” w Bydgoszczy. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości Seniorów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnienie podstawowych zasad, które pomagają unikać niebezpiecznych sytuacji.

Policjanci omówili między innymi zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, konieczność zachowania ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, a także znaczenie noszenia elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku i poza terenem zabudowanym. Funkcjonariusze przypomnieli również o zagrożeniach, jakie mogą występować na drogach dwujezdniowych oraz apelowali o rozwagę i koncentrację podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania Seniorzy aktywnie uczestniczyli w rozmowie, dzieląc się swoimi doświadczeniami i zadając pytania związane z codziennym bezpieczeństwem na drodze.

materiał: mł. asp. Jakub Skrzypek

Oceń artykuł: 15 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!