Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 marca 2023

Posterunek Policji w Niemczu. Porozumienie i umowa na budowę podpisane

fot. pow.

fot. pow.

Wczoraj, 16.03.2023 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy podpisano ważne porozumienie i umowę. Na ich podstawie wkrótce w Niemczu wybudowany zostanie nowy Posterunek Policji.

Porozumienie, dotyczące przekazania kwoty 500 tysięcy złotych przez Gminę Osielsko na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, podpisali: Zastępca Wójta Gminy Osielsko Pan Krzysztof Lewandowski z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcinem Woźniakiem. Na jego podstawie, przekazana na rzecz policji kwota, zostanie przeznaczona na dofinansowanie budowy Posterunku Policji w Niemczu.

Także dzisiaj (16.03) Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak, reprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, podpisał umowę z Wiceprezesem Zarządu Panem Dariuszem Cembrowiczem reprezentującym Sp. z o. o. Bydgosta z Bydgoszczy. Przedmiotem tej umowy jest zaprojektowanie i wykonanie zadania pn. „Posterunek Policji w Niemczu – budowa siedziby, Niemcz ul. Bydgoska…” w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Spółka z o.o. Bydgosta została wyłoniona w wyniku przetargu publicznego ogłoszonego przez KWP w Bydgoszczy na wykonanie tej inwestycji.

Początkiem tej inicjatywy było podpisanie we wrześniu 2021 roku listu intencyjnego, wyrażającego wolę współpracy przy realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie siedziby Posterunku Policji w Niemczu. Sygnatariusze listu: Wójt Gminy Osielsko Pan Wojciech Sypniewski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim zapewnienie miejsca obsługi interesantów, jako konieczne uznali budowę nowej siedziby posterunku. W tym celu, Gmina Osielsko przekazała policji działkę o powierzchni 1.749 m2 położoną w Niemczu przy ulicy Bydgoskiej.Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy natomiast zobowiązała się do zbudowania na tej działce posterunku policji. Zasięgiem swojego działania nowy posterunek obejmować będzie gminę Osielsko i wszystkie jej sołectwa, a warunki obsługi interesantów, a także pracy policjantów, zmienią się diametralnie.


Materiał: mł. insp. Monika Chlebicz / Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!