Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
21 września 2022

Road Safety Days w powiecie bydgoskim. Nagradzano za przepisową jazdę

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania# Europejskiego Tygodnia Mobilności, we# wszystkich europejskich krajach prowadzona jest# akcja pod nazwą Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Włączyli się w nie również policjanci z koronowskiego komisariatu.

Działania ROAD SAFETY DAYS koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z Oponeo Motor Sport, nie mógł koło takiej akcji przejść obojętnie i włączył się w nią aktywnie. 20 września podczas kontroli drogowych funkcjonariusze, przy współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Koronowie, kierującym jadącym zgodnie z przepisami ruchu drogowego wręczali drobny upominek związany z poprawą bezpieczeństwa na drodze.

W godzinach trwania zajęć w Zespole Szkół Zawodowych im. Generała Stanisława Maczka odbyły się warsztaty z uczniami, którzy posiadają uprawnienia bądź są krótko przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Poprowadził je jeden z najlepszych zawodników sportu samochodowego pan Marcin Gagacki, który nieprzerwalnie od 1998 roku jest liderem w sporcie samochodowym. W sezonie 2021 i 2022 zawodnik  Mistrzostw Europy Rallycross  klasa Euro RX1, zawody te odbywają się przy zawodach Mistrzostw Świata Rallycross. W tym sezonie po 4 rundach z 6 zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji. Od kilku lat członek kadry narodowej w sporcie samochodowym. Pan Marcin jest trenerem sportu samochodowego oraz sędzią samochodowym 1 stopnia.

Pan Marcin Gagacki wprowadził młodzież w tajniki sportu ekstremalnego, uczulił na adrenalinę, która jest nieodzowna w zderzeniu z rajdowym charakterem jazdy. Ocenił jej negatywne oraz pozytywne skutki. Nadmienił jakie umiejętności zawodnika przydają się na drodze, a jakich lepiej unikać. Młodzież z pełnym skupieniem słuchała tego, co chciał im przekazać mistrz kierownicy.  

Największą niespodzianką spotkania był pokaz samochodu rajdowego, który uczestniczy w eliminacjach mistrzostw Europy.

Wykłady gościa oraz pokazy samochodu rajdowego poprzedzone były krótką prelekcją Komendanta Komisariatu Policji w Koronowie mł. insp. Tomasz Meyze, który na podstawie policyjnych statystyk, omówił charakterystykę zdarzeń drogowych, wskazał ich najczęstsze przyczyny oraz objaśnił działania policji zmierzające do wyeliminowania jak największej ilości tego typu zdarzeń.

Tydzień Road Safety Days niejednokrotnie pokazał jaki wpływ na zachowanie kierowców ma profilaktyka oraz działania, które pomagają w praktyce usłyszeć oraz zobaczyć jak ważne są bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Materiał: asp. Sandra Mindak/ KP w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!