Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:
16 września 2022

Rodzeństwo wpadło w ręce policji. Trafiło do odpowiednich placówek

fot. pixabay

fot. pixabay

Bydgoscy „wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, za którym były prowadzone poszukiwania# opiekuńcze. Nastolatek wpadł podczas legitymowania. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali jego 20-letnią siostrę, która przyszła do komisariatu potwierdzić tożsamość brata. Kobieta była poszukiwana do odbycia kary aresztu.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem, wówczas bydgoscy „wywiadowcy” na terenie zielonym przy ulicy księdza Józefa Schulza zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Uwagę policjantów zwróciło ich dosyć nerwowe zachowanie. Policjanci wylegitymowali ich. Okazało się, że są to osoby nieletnie w wieku 16 lat.

W trakcie sprawdzania nastolatków w policyjnym systemie wyszło, że za jednym z nich policjanci z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą poszukiwania opiekuńcze. Z informacji wynikało, że decyzją sądu 16-latek ma być doprowadzony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Funkcjonariusze udali się z nastolatkiem do komisariatu na bydgoskim Błoniu. Tam policjanci skontaktowali się z siostrą poszukiwanego, która później przyszła do komisariatu, aby potwierdzić tożsamość nastolatka.

Podczas sprawdzania danych personalnych 20-latki w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwana przez bydgoski sąd do ustalenia miejsca pobytu, a także do doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego. Siostra poszukiwanego nastolatka miała do odbycia 15-dniową karę aresztu. Kobieta wraz z 16-letnim bratem zostali zatrzymani. Oboje trafili już do odpowiednich placówek.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!