Dziś mamy 17 maja 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:
19 października 2018
Brzoza - ulica Łabiszyńska

Rowerzyści mają kłopot

KP

KP

Trudno jest przejechać rowerem koło kościoła w Brzozie, bo można się zakopać w piachu i wpaść na metalowe barierki.

Od lat mieszkańcy gminy Nowa Wieś Wielka nie mogą doczekać się przebudowy drogi wojewódzkiej 254. Inwestycja miała ruszyć już tuż tuż... i nic się nie dzieje. Jako, że wszyscy czekają na remont, to praktycznie Zarząd Dróg Wojewódzkich nie inwestuje już w bieżące naprawy drogi. Rodzi to szereg fatalnych konsekwencji. Na jedną z nich zwróciła uwagę jeszcze na wrześniowej sesji gminnej rady, radna Agnieszka Karolak. – Przy ulicy Łabiszyńskiej w Brzozie, koło kościoła i przejścia dla pieszych są barierki. Mają one chronić pieszych i rowerzystów przed samochodami. Niestety, gdy ulica oraz pobocze są zasypane piaskiem, to rowerzyści nie mogą przejechać, za to łatwo wpaść na barierki – wyjaśniła radna Karolak, która wskazała, by gmina ponownie wystąpiła do ZDW o interwencję.

18 października na ostatniej przed wyborami sesji gminnej rady wójt Nowej Wsi Wielkiej Wojciech Oskwarek poinformował jedynie, że kilkukrotnie dzwonił do ZDW w tej sprawie oraz z apelami o załatanie dziur na drodze. Niestety, bez rezultatu. Dlatego gmina wystąpiła z pismem do ZDW na dzień przed sesją tj. 17 października. Nasuwa się pytanie, dlaczego nie interweniowano już miesiąc temu?!

Szansa na to, że ZDW zainteresuje się piaskiem i posprząta jest niewielka. Być może trzeba pójść drogą sołtysa Olimpina i… posprzątać za kogoś! Wówczas na pewno poprawi się bezpieczeństwo na drodze.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!