Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
11 października 2021

Rzekomy klient chciał ukraść hulajnogę. Odpowie za usiłowanie rozboju

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Kryminalni z bydgoskiej komendy ustalili i zatrzymali# sprawcę usiłowania rozboju. 26-letni gdańszczanin pod pretekstem zakupu hulajnogi napadł na bydgoszczanina, psikając mu jednocześnie gazem pieprzowym w twarz. Dzięki zdecydowanej postawie pokrzywdzonego sprawca nie zdołał mu ukraść jednośladu. Napastnikowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bydgoszczanin postanowił sprzedać swoją hulajnogę elektryczną. W tym celu umieścił na jednym z portali ogłoszenie dotyczące sprzedaży jednośladu. W sobotę, 2 października, skontaktował się z nim potencjalny klient zainteresowany jej zakupem. Mężczyźni umówili się w południe w rejonie skrzyżowania ulic Syrokomli i Nasypowej w Bydgoszczy celem prezentacji urządzenia i sprawdzenia jego działania. Na miejscu jednak sytuacja obrała zupełnie inny obrót. Po sprawdzeniu, że hulajnoga jest sprawna klient wyciągnął gaz pieprzowy i psiknął nim w twarz pokrzywdzonego. Wówczas próbował wyrwać hulajnogę z rąk właściciela. Po chwili zdecydowana postawa pokrzywdzonego zniechęciła napastnika. Jednak podczas szarpania sprawca uszkodził jednoślad niszcząc jego sterownik o wartości ponad 3 tysięcy złotych. Mężczyzna uciekł w kierunku ul. Nakielskiej, natomiast świadkowie zdarzenia powiadomili o tym fakcie policjantów z Błonia.

W wyjaśnienie tej sprawy zaangażowani się nie tylko kryminalni z komisariatu na Błoniu, ale również z bydgoskiej komendy. Ich działania przyniosły wymierny skutek. Z ustaleń policjantów wynikało, że za przestępstwem tym stoi 26-letni gdańszczanin. W związku z tym w środę, 6 października, pojechali do jego miejsca zamieszkania na terenie Gdańska. Tam przed godziną 22 zauważyli podejrzewanego mężczyznę wychodzącego z posesji. Zaskoczony wizytą policjantów gdańszczanin został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ręczne miotacze gazu, pistolet CO2 na kulki przypominający broń palną oraz paralizator. 26-latek został przewieziony do bydgoskiej komendy, gdzie wykonane z nim zostały dalsze czynności w tej sprawie. Następnie mężczyzna, oczekując na spotkanie z prokuratorem, trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju, za co może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Teraz decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Materiał: kom. Lidia Kowalska - Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!