Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:
03 sierpnia 2022

Służba Więzienna podczas Jarmarku Cysterskiego. Prowadzili swoje stoisko

fot. Zakład Karny w Koronowie

fot. Zakład Karny w Koronowie

Zakład Karny w Koronowie współuczestniczył w organizacji Jarmarku Cysterskiego w# Koronowie, a także promował swoją działalność w społeczeństwie.

O jarmarku

Organizowany 30 lipca 2022 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie Jarmark Cysterski z inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem odbył się na boisku przy ul. Klasztornej w Koronowie. Mnogość atrakcji i stoisk wystawowych przyciągnęła dużą ilość uczestników. Jednostki broni, uzbrojenie historyczne, grupy rekonstrukcyjne wszystko wprowadzało uczestników jarmarku w iście cysterski nastrój. Jarmark Cysterski jest hołdem dla Bitwy pod Koronowem, która odbyła się w 1410 roku, o której Jan Długosz pisał:

 „A lubo wygrana bitwa pod Koronowem była mniejsza niż pod Grunwaldem, wszelako ze względu na niebezpieczeństwo, wytrwałość i zapał walczących można ją wyżej kłaść nad grunwaldzką”.

Zostań jednym z nas

Jedną z atrakcji festynu był punkt promocyjno-informacyjny Zakładu Karnego w Koronowie. Odwiedzający mogli dowiedzieć się jak wygląda praca funkcjonariusza Służby Więziennej, jakie posiada uprawnienia oraz jakie są kryteria przyjęcia do formacji i jak wygląda proces rekrutacji. Funkcjonariusze z Koronowa starali się wyczerpująco przedstawiać aspekty swojej pracy wskazując zalety wstąpienia w szeregi Służby Więziennej. Najmłodsi uczestnicy jarmarku najbardziej byli zainteresowani pojazdem konwojowym, który mogli obejrzeć z bliska. Widać było, że wyposażenie „więźniarki” zrobiło na nich wrażenie.

Coś więcej niż promocja

Wysiłki związane z udziałem w jednym z największych kulturowych w Koronowie poczynione przez Zakład Karny w Koronowie nie ograniczały się jedynie do działań promocyjnych związanych ze Służbą Więzienną. Dzięki inicjatywie podjętej przez funkcjonariuszy, skazani odbywający wyrok za murami koronowskiej jednostki zostali zaangażowani do pomocy w przygotowaniu imprezy. Podczas 4 wyjść przygotowywali oni teren, zestawy biesiadne, rozkładali namioty, a także sprzątali teren po całym wydarzeniu. Realizując takie działania przy udziale osób pozbawionych wolności mundurowi kształtują w osadzonych umiejętności społeczne i poznawcze oraz wzbudzają w nich postawy lokalnego patriotyzmu i dbałości o teren ich otaczający.

Materiał: kpt. Łukasz Grudniewski – Zakład Karny w Koronowie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!