Dziś mamy 18 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
08 grudnia 2021

Tak wygląda służba kujawsko-pomorskich terytorialsów na granicy

fot. pow.

fot. pow.

Minęły 3 miesiące od rozpoczęcia akcji pk. Silne Wsparcie, w# ramach której Wojska Obrony Terytorialnej wspierają Straż Graniczną w rejonie przygranicznym. Praktycznie od początku działania na terenie województw podlaskiego i lubelskiego wspiera 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Pierwszym zadaniem wykonywanym przez żołnierzy 8 K-PBOT było monitorowanie terenu przygranicznego z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych FlyEye 3.0. Krótko po tym terytorialsi z naszego regionu wsparli 1 PBOT w doświetleniu odcinków granicy zestawami oświetleniowymi oraz 2 LBOT w patrolach wodnych na Bugu z wykorzystaniem łodzi płaskodennych.

Wraz z upływem zakres zadań został rozszerzony. Dziś mundurowi prowadzą dodatkowo patrole piesze oraz służą na posterunkach kontrolnych. Zaplanowane są kolejne, cykliczne zmiany żołnierzy w rejonie przygranicznym. Umożliwi to odpoczynek żołnierzom, którzy działają na miejscu.

Żołnierze ochotnicy deklarują dużą dyspozycyjność, kolejna grupa do wyjazdu jest już ukompletowana. Dla właściwego wykonania zadania byli gotowi poświęcić Święta Bożego Narodzenia w gronie najbliższych. Zamiast tego spędzą je na patrolach i posterunkach kontrolnych w rejonie przygranicznym.

Materiał: 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!