Wspólna akcja służb. Wykryto nieprawidłowości
fot. KMP Bydgoszcz
Policjanci bydgoskiej „drogówki”, wspólnie z # funkcjonariuszami z Inspekcji Transportu Drogowego, także Straży Miejskiej, na terenie Bydgoszczy, przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczny przejazd TAXI na aplikację”. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.
Wczorajsza (31.07.2025 r.) akcja miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom korzystającym z przejazdów realizowanych przez kierowców świadczących usługi transportowe za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Mundurowi sprawdzali między innymi wymagane dokumenty, uprawnienia kierujących, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.
W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 27 kierujących. W rezultacie ujawnili 6 naruszeń przepisów. 5 z nich dotyczyło nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym pojazdu, wyposażeniem lub przewożonym ładunkiem, a jedno wykroczenie związane było z brakiem wymaganych dokumentów. W związku z nieprawidłowościami mundurowi zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny.
Wspólne działania pokazały jak ważna jest regularna kontrola przewozów pasażerskich. Zarówno dla bezpieczeństwa podróżnych, jak i w celu eliminowania z rynku osób działających niezgodnie z przepisami prawa.
materiał: sierż. szt. Jakub Skrzypek Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Galeria
Czytaj również
- Zrywał łańcuszki kobietom i okradł seniora. 32-latek aresztowany
- Zderzenie dwóch osobówek. Na miejscu pracowały służby
- Listy gończe i nakazy doprowadzenia. Zatrzymano 15 osób poszukiwanych
- Ponad tysiąc przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych
- Sprawdzili tysiące adresów. Poszukiwani zatrzymani również w regionie

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!