Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 września 2022

Wyróżniono Lodołamaczy. Kto otrzymał nagrodę?

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął wczoraj (15 września)# udział w XVII Gali Regionalnej Kampanii Społecznej Lodołamacze w Filharmonii Bydgoskiej. Patronat Honorowy nad Konkursem „Lodołamacze 2022” objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.

Kampania Społeczna Lodołamacze ma na celu uwrażliwiać środowiska pracodawców, że warto zatrudniać osoby niepełnosprawne. Niepełnosprawność nie powinna stanowić bariery. Potrzeba pracy jest jedną z ważniejszych potrzeb życiowych człowieka. Stworzenie osobom niepełnosprawnym warunków do realizacji tej potrzeby jest miarą społecznej odpowiedzialności pracodawców i instytucji Państwa w procesie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Podczas gali nagrodzono osoby i przedsiębiorców, którzy nie boją się zatrudniać osób z niepełnosprawnościami. Nagrodzone osoby działają w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodnio-pomorskim.

– 28 procent osób niepełnosprawnych w Polsce jest aktywnych zawodowo. Średnia unijna to 40 procent, więc jeszcze przed nami ważne zadanie i musimy robić wszystko, aby motywować i pokazywać przedsiębiorców, którzy potrafią wykorzystać potencjał osób niepełnosprawnych. Musimy także pokazywać osobom niepełnosprawnym, że warto podjąć pewne ryzyko i przełamać osobiste bariery, a co za tym idzie, osiągnąć swój osobisty sukces – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W tegorocznej edycji Regionalnej Kapituła konkursu dokonała wyróżnienia w 9 kategoriach:

  • Zatrudnianie Chronione,
  • Otwarty Rynek Pracy,
  • Instytucja,
  • Rehabilitacja Zawodowo-Społeczna,
  • Zdrowa Firma,
  • Przyjazna Przestrzeń,
  • Dziennikarz Bez Barier,
  • Super Lodołamacz,
  • Lodołamacz.

W trzech z nich – Otwarty Rynek Pracy, Instytucja i Rehabilitacja Zawodowo-Społeczna – nagrodzone zostały firmy i instytucje z województwa kujawsko-pomorskiego: WIKA Polska sp. z o.o. Włocławek, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Zakład Aktywności Zawodowej Włocławek.

Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że doskonale rozumie sytuacje osób niepełnosprawnych:

– Mam syna, który urodził się jako niesłyszący i widzę, z jakimi problemami musi się na co dzień borykać. Nie jest łatwo, ale na pewno jest możliwe, aby wyspecjalizować się w jakiejś dziedzinie, osiągnąć sukces i mieć szczęśliwe życie. To, że Państwo tu jesteście, jest dowodem na osiągnięcie tego osobistego sukcesu – powiedział.

Przedstawiciel rządu podziękował wszystkim wyróżnionym pracodawcom za to, że podejmują to bardzo ważne wyzwanie oraz zauważył, że w Polsce wciąż brakuje rąk do pracy i to jest wielka szansa dla osób niepełnosprawnych na to, by odnaleźć się u takiego pracodawcy, nauczyć się rzeczy, których ten pracodawca oczekuje i osiągnąć sukces.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!