Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

16 kwietnia 2024 0

Policjanci na spotkaniu. Funkcjonariusze w komisji

Bydgoscy profilaktycy uczestniczyli w przedsięwzięciu pod nazwą „Bydgoszcz zdrowa,# wolna od nałogów IX – Uzależnienia to krok do samounicestwienia”. Celem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań oraz zagrożeń związanych z zażywaniem różnego rodzaju używek.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

V Mała Olimpiada Wiedzy Rolniczej. 27 kwietnia w ZSAE Karolewo

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie, zachęcamy #uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w V Małej Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej, która w odbędzie się w formie stacjonarnej - 27 kwietnia (sobota) 2024r. o godz. 13.00 podczas Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

IX edycja "Bitwy Regionów". Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Kół Gospodyń Wiejskich! Trwa #nabór zgłoszeń w ramach tegorocznej edycji konkursu „Bitwa Regionów”.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Pożar na polu. Zapaliło się zeszłoroczne zboże

Wczoraj 15 kwietnia br. o godzinie 13:17 zostaliśmy zadysponowani w miejscowości #Wudzynek na ulicy zakole do pożaru zeszłorocznego zboża na polu.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Zmiany w szkolnictwie. Wprowadzenie nowego przedmiotu

Od 1 września 2025 r. zamiast HiT-u zostanie wprowadzony przedmiot edukacja #obywatelska, który będzie obowiązywał w drugich klasach szkół ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Zabezpiecz rower przed kradzieżą. Harmonogram znakowania rowerów

Bydgoscy policjanci podejmują wiele działań, aby wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców #naszego miasta i powiatu oraz ich mienia. Jednym z takich sposobów jest niewątpliwie znakowanie rowerów. Funkcjonariusze zachęcają i zapraszają do zabezpieczenia w ten sposób swojego jednośladu.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Prognozowane są burze

Dziś (16 kwietnia) do godzinie 15:00 prognozowane są burze, którym miejscami #będą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy grad.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Taxi na aplikację "pod lupą" służb. Kontrole "taxówek"

Policjanci bydgoskiej „drogówki” i inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, #wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej prowadzili na terenie Bydgoszczy wspólne działania pn. „Bezpieczny przejazd Taxi na aplikację”.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Weekendowe działania. Troska o bezpieczeństwo

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny rower” oraz „Bezpieczny #motocyklista”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących jednośladami i bacznie przyglądali się czy przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny. Nie wiadomo kim jest ofiara

Do tragicznego odkrycia doszło w miniony piątek w okolicy mostów Kazimierza# Wielkiego w Bydgoszczy. W rzece zauważono ludzkie zwłoki.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wicemarszałek i Wojewoda symbolicznie

W uroczystości z okazji 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 81. rocznicy ujawnienia# Zbrodni Katyńskiej wziął udział Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Światowy Dzień Trzeźwości. 15 kwietnia na całym świecie

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Trzeźwości. Światowa #Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje o zrezygnowanie w tym dniu ze spożywania alkoholu. Alkoholizm jest jedną z najbardziej popularnych chorób w skali globalnej i przyczyną śmierci około 2,5 milionów ludzi rocznie. Według statystyk przez alkohol umiera więcej osób niż przez takie choroby jak AIDS lub gruźlica. Alkohol jest także przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw, zabójstw, czy wypadków drogowych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Koronowscy policjanci w lesie. Wspólne sadzenie lasu

Policjanci z koronowskiego komisariatu, wspólnie z pracownikami Lasów #Państwowych z Nadleśnictwa Różanna oraz przedstawicielami służb, oświaty i samorządów z terenu administrowania nadleśnictwa, wzięli udział w wiosennej akcji sadzenia drzew. Sadzili dęby na terenach lasów w Leśnictwie Tylna Góra.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Zderzenia dwóch aut osobowych. Jedna osoba na badaniach

Dnia 12.04.2024r. (piątek) o godzinie 16:23 zostaliśmy zadysponowani w #miejscowości Białe Błota na ulicy Jantarowej do zderzenie dwóch aut osobowych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Kolizja dwóch samochodów. Dwie osoby przebadane

12.04.2024r. (piątek) o godzinie 17:26 zostaliśmy najpierw zadysponowani do przechylonego drzewa w miejscowości Lucim, by przed dojazdem na miejsce zdarzenia zostać przedysponowanym do kolizji na osiedlu Rybkowo.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Działania Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego NGO. Bądź na biężąco

I kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa #Kujawsko - Pomorskiego rozpoczęła swoją pracę!

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

"Bezpieczny pieszy". Podsumowanie działań w powiecie

Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na #bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo jego niechronionych uczestników.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Profilaktycy rozmawiali o bezpieczeństwie. Wizyta w przedszkolu

Starszy posterunkowy Julia Rejment oraz pracownik cywilny Izabela #Adamczak-Trzaskalska, z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, odwiedziły Przedszkole nr 59 mieszczące się przy ul. Braniewskiej 8 w Bydgoszczy. Tematem przewodnim spotkania i głównym celem wizyty było przekazanie dzieciom informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Kto zostanie starostą? Sprawdź szczegóły

Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi, ale możliwe, że będzie to ktoś z# Koalicji Obywatelskiej, która w 23-osobowej Radzie Powiatu Bydgoskiego zdobyła 9 mandatów. By rządzić KO będzie musiała zawrzeć nomen omen koalicję. Możliwe są i inne warianty sojuszów, gdyż do rady swych przedstawicieli wprowadziło pięć komitetów.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Utrudnienia drogowe. Koronowo MTB Maraton już 13 kwietnia‼️

9️63 osoby (na tę chwilę) wezmą udział w wielkiej imprezie rowerowej, która#po raz pierwszy w tym roku otwiera cykl Puchar Polski w Maratonie MTB.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

"Człowiek z żelaza". Mieszkanka naszej gminy

Wczoraj Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński spotkał się z Panią Katarzyną# Misun-Nowak, triathlonistką z naszej gminy, która podjęła się niesamowitego wyzwania i… w sierpniu 2023 r. została „kobietą z żelaza” – czyli "Ironman". Osiągnięty wynik 13 godz. i 15 min dał jej 2. miejsce w kat. wiekowej i 8. w kat. kobiet open.

(czytaj więcej)