Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

10 listopada 2022 0

Upór policjantki pomógł uratować życie. Odnaleziono niedoszłego samobójcę

Zaciętość policjantki z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji# Bydgoszcz-Śródmieście doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu zaginionej. Wcześniej kobieta wyszła z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Trafiła już pod opiekę lekarzy.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pijany rowerzysta wpadł w ręce policjanta. Dużo za to zapłacił

Bydgoszczanin otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych za# kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. 48-latek rowerem miejskim jechał całą szerokością jezdni. Na tę sytuację najechał, w czasie wolnym od służby, policjant z fordońskiego komisariatu, który powstrzymał rowerzystę od dalszej jazdy.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pokaż, jak świętujesz 11 listopada – konkurs na relację z celebracji

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Zdarzenie drogowe na DK10. Zderzyły się dwa samochody

Wczoraj po godzinie 16:40 dostaliśmy informacje o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 280 km DK10.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Samopodpalenie 19-latka. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

19-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego podpalił się w# pobliżu stacji paliw przy ul. Kujawskiej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Wydarzenia na 11 listopada. Całe województwo będzie świętować

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy, we wspólnym gronie, dumnie będziemy# dumnie celebrować kolejną rocznicę wolnej Polski. Zapraszamy do udziału w licznych uroczystościach patriotycznych, koncertach i warsztatach. Ponadto w naszym województwie udało się połączyć tradycyjne obchody niepodległościowe z rodzinnymi spotkaniami przy stole zastawionym daniami z gęsiny. Już w piątek rusza Festiwal Gęsiny w Przysieku (powiat toruński).

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Jeszcze można składać wnioski na 300 plus. Czas do 30 listopada

Świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” przyznano dla #niemal 4,5 mln uczniów. Na konta rodziców i opiekunów trafiło ponad 1,3 mld zł. W województwie kujawsko-pomorskim ZUS wypłacił 72,3 mln zł na prawie 241 tys. dzieci. Termin na złożenie wniosku o 300 plus upływa 30 listopada.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Policjanci na terenach kolejowych. Akcja „24 – Blue RAD”

Osoby podróżujące pociągami mogły natknąć się na umundurowanych funkcjonariuszy.# Policjanci kontrolowali obszary kolejowe w celu przeciwdziałania niszczeniu mienia i kradzieży infrastruktury kolejowej. Działania odbyły się w ramach akcji „24 – Blue RAD”.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Jak zabezpieczyć działkę na jesień? Policjanci radzą

Trwa jeszcze powakacyjne sprzątanie, lecz niedługo dobytek działkowiczów i# letników pozostanie zamknięty w domkach i komórkach. To jednak okres, w którym złodzieje już rozpoczynają typowanie potencjalnych obiektów, które mogą chcieć okraść. Dlatego policjanci radzą, aby właściwie i odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie, dokładnie zamykać drzwi i okna. Mundurowi zachęcają również do znakowania rzeczy zostawionych na działce, by utrudnić kradzież złodziejom, a w razie odzyskania ich przez policję - ułatwić rozpoznanie.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Nowe wozy dla inspekcji drogowej. Przekazano kluczyki

Prawie 730 tys. złotych ze środków rządowych trafiło do Wojewódzkiego# Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał dziś symbolicznie kluczyki do dwóch pojazdów specjalistycznych marki Renault Master.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Dachowanie przy DK25. Zakończyło się na mandacie

W Lucimie dachował samochód osobowy. Jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Wypadł osobówką z drogi. Przyjechała straż i policja

4 listopada na drodze powiatowej pomiędzy Nową Wsią Wielką a# Leszycami samochód osobowy wypadł z drogi.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Dachowanie samochodu ciężarowego. Kierowca został zabrany do szpitala

Dzisiaj około 10:46 przewrócił się samochód ciężarowy przewożący# makulaturę. Na miejsce przyjechała policja i straż, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Czterej jeźdźcy z Bydgoszczy. Na „gazie” prowadzili hulajnogi

W minioną sobotę (5 listopada) bydgoscy policjanci zatrzymali czterech# użytkowników hulajnóg, którzy kierowali nimi po wcześniejszym wypiciu alkoholu. Dla dwóch z nich zakończyło się to mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a dla dwóch pozostałych finałem będzie sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Areszt dla 17-latka. Trzymał 100 gramów 4CMC

17-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął sąd o# zapoznaniu się z aktami sprawy. Nastolatek w mieszkaniu miał ponad 100g zakazanego narkotyku. Dodatkowo usiłował sprzedać narkotyk osobie małoletniej. Ponadto był poszukiwany. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Policyjne działania na DK 10. Zarejestrowano 41 naruszeń przepisów

Policjanci „drogówki” czuwają i dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu# drogowego, również tych podróżujących przez nasze województwo DK 10. Funkcjonariusze z czterech powiatów, przez które przebiega ta trasa przeprowadzili w miniony piątek działania pn. „Bezpieczna DK 10”. Mundurowi ujawnili 41 naruszeń przepisów, za które kierujący ponieśli konsekwencje.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Pomiędzy ciężarówkami. Groźny wypadek na DK 10

5 listopada w Emilianowie (gmina Nowa Wieś Wielka) wydarzył się wypadek z# udziałem dwóch ciężarówek i osobówki. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Pożar suszarni kukurydzy! Zbiornik poszedł z dymem

Wczoraj w Małej Kępie około 23:00 wybuch pożar zbiornika służącego do# suszenia kukurydzy. Nieopodal znajdowały się silosy z kukurydzą, które groziły rozprzestrzenieniem się ognia.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Dwie octavie spotkały się na zakręcie. Na miejsce przyjechał ZRM

Na skrzyżowaniu ul. Centralnej i Krótkiej w Osielsku doszło do zderzenia się# samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Zderzenie pojazdów na wylocie z Bydgoszczy. Jedna osoba w szpitalu

3 listopada w Białych Błotach przy ul. Szubińskiej zderzyło się# auto osobowe i dostawcze. Jedna osoba została zabrana przez ZRM do szpitala.

(czytaj więcej)