Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

05 lipca 2023 0

Dachowanie opla w Mąkowarsku. Kierowca ukarany mandatem

W niedzielę, 2 lipca na drodze krajowej nr 25 w Mąkowarsku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
04 lipca 2023 0

Wystawcy docenieni w Minikowie. Kto otrzymał nagrody i wyróżnienia?

W sobotę, 1 lipca podczas Międzynarodowych# Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH, Kujawsko-Pomorskich Dni Pola oraz Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Minikowie wystawcom przyznano specjalne nagrody i wyróżnienia.

(czytaj więcej)
04 lipca 2023 0

Dwa rozbite samochody. Autami podróżowały cztery osoby

W sobotę, tuż po północy w okolicach Solca Kujawskiego zderzyły się dwa samochody osobowe.

(czytaj więcej)
01 lipca 2023 0

Dni pola, targi i wystawa. Tysiące osób odwiedza Minikowo

1 lipca nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH, Kujawsko-Pomorskich Dni Pola oraz Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2023 0

83-letnia seniorka straciła ponad 50 tys. zł. Apel do seniorów i ich rodzin

Oszuści pod legendą spowodowania wypadku okradli 83-letnią# bydgoszczankę z oszczędności życia. Seniorka straciła blisko 55 tysięcy, po tym jak odebrała telefon od „fałszywej” szwagierki potrzebującej pieniędzy na kaucję dla prokuratora. Pamiętajmy, nigdy i pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy czy innych kosztowności nieznanym osobom. To oszuści!

(czytaj więcej)
28 czerwca 2023 0

Powiatowe Zawody Strażacko-Pożarnicze za nami. Kto w tym roku zwyciężył?

Dnia 25 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Koronowie odbyły się Powiatowe Zawody Strażacko - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2023 0

Wysokość świadczenia wychowawczego nie uległa zmianie. Nie 800 zł a 500 zł

ZUS przypomina, że wysokość świadczenia wychowawczego nie uległa zmianie. Nadal jest to 500 zł na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Pojawiające się głosy jakoby ZUS wypłacał to świadczenie w wysokości nie 500 zł, a 800 zł są nieprawdziwe.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2023 0

655 Urodziny Koronowa. Trzy dni świętowania za nami

Koronowo w tym roku obchodzi 655 rocznicę# nadania praw miejskich. Obchody zapoczątkowane w grudniu 2022 roku wydarzeniami w Kruszwicy oraz uroczystą sesją Rady Miejskiej trwają. 3 dni świętowania odbyły się w dniach 16 – 18 czerwca.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2023 0

III Jarmark Produktów Lokalnych. Pysznie, smacznie, zdrowo

Blisko 50 stoisk lokalnych producentów żywności można był odwiedzić w sobotę 17 czerwca na Jarmarku Produktów Lokalnych w Sicienku.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2023 0

7 zastępów w akcji. Pożar wybuchł tuż przed północą

Płonęła wiata z belami słomy. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2023 0

Jarmark Produktów Lokalnych. Już w najbliższą sobotę!

W sobotę 17 czerwca zapraszamy na Jarmark Produktów Lokalnych w Sicienku, który odbędzie się na terenie parku w godz. 12:00-17:00.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2023 0

Poszukiwany listem gończym. Miał przy sobie amfetaminę i marihuanę

Policjanci z Koronowa zatrzymali poszukiwanego listem gończym# 40-letniego mieszkańca gminy Sicienko. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości chcąc w ten sposób uniknąć „odsiadki”. To jednak nie koniec. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy nim amfetaminę i marihuanę.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2023 0

O komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Plany utworzenia komisji ds. badania wpływów rosyjskich są coraz #bliżej realizacji. Jakie są cele powstania tej komisji i z czym się wiąże jej praca przekazuje radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Jerzy Gawęda.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 0

Iveco całkowicie spłonęło. Autem podróżowały dwie osoby

We wtorkowy poranek, 6 czerwca na drodze w miejscowości #Żołędowo doszło do pożaru samochodu dostawczego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 0

Dla kogo pobyt w sanatorium z ZUS? Potrzebne jest skierowanie

Ubezpieczeni, którzy są zagrożeni utratą zdolności do pracy, mogą skorzystać #z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS. Celem wyjazdu do sanatorium jest przywrócenie możliwości wykonywania zatrudnienia. Musi jednak istnieć szansa, że ich stan zdrowia po tej rehabilitacji rokuje odzyskanie zdolności do pracy.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 0

Basen będzie zamknięty. Sprawdź kiedy!

Uprzejmie informujemy, że w dniach# 12.06.2023 – 30.06.2023 r. Park Wodny w Solcu Kujawskim będzie zamknięty z powodu tradycyjnej przerwy technologicznej.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Zderzenie osobówki z ciężarówką. Jedna osoba ranna

W piątek, 2 czerwca w godzinach rannych w Zielonczynie auto osobowe zderzyło się z ciężarówką przewożącą dwutlenek węgla. Osoba poszkodowana trafiła do szpitala.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Cztery osoby poszkodowane w wypadku. Przestroga dla innych kierowców

Bydgoscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze# podczas jazdy w każdych warunkach drogowych. Do niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiejszego (30.05.2023) poranka na drodze S-5 w podbydgoskim Żołędowie. Niech widok uszkodzonych pojazdów będzie dla wszystkich przestrogą.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Perfidny oszust aresztowany. Wyłudził od pokrzywdzonych ponad milion złotych

Policjanci ze Szwederowa zatrzymali 49-letniego bydgoszczanina# mającego związek z oszustwami, w których pokrzywdzeni stracili łącznie ponad milion złotych. Mężczyzna powołując się na znajomości komornicze oferował pomoc w zakupie, po okazyjnych cenach, mieszkań i pojazdów pochodzących z licytacji, a także przy założeniu, na terenie Niemiec, firmy zajmującej się fotowoltaiką. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Wyższe progi dorabiania dla rencistów i wcześniejszych emerytów. Sprawdź!

Od czerwca niektórzy pracujący renciści #i wcześniejsi emeryci będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia niż dotychczas. Niższy, bezpieczny próg zarobków zwiększa się o ponad 273 zł brutto, a wyższy o 508 zł brutto.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Dzieci zaprezentowały utwory Wandy Chotmoskiej

W dniu 20 maja br. w Nowej Wsi Wielkiej odbyła się# XI Edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci – dzieciom” pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.

(czytaj więcej)