Dziś mamy 17 maja 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

„Dzieci nie mogą zjeść obiadu!”

- Dzieci w Brzozie nie mogą zjeść obiadu, bo jest za mało miejsc i za krótko wydawane są posiłki. Tak dalej być nie może! - ten dramatyczny apel wygłosił# na czwartkowej sesji (18 października) nowowiejskiej gminnej rady jeden z rodziców. Władze gminy Nowa Wieś Wielka zobowiązały się rozwiązać problem.

(czytaj więcej)

„Aby przejść przez ciemny las”

Czy zasadna była instalacja dziesięciu lamp na drodze w# lesie w Nowym Smolnie? Tym bardziej, że mieszkańcy wsi chcieli lamp, ale w innym miejscu! – zastanawiał się podczas wrześniowej sesji nowowiejskiej rady gminy, sołtys Olimpina Zbigniew Wiśniewski. Okazało się, że odpowiedź nie jest jednoznaczna.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0
Brzoza - ulica Łabiszyńska

Rowerzyści mają kłopot

Trudno jest przejechać rowerem koło kościoła w Brzozie, bo można się zakopać w piachu i wpaść na metalowe barierki.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0
Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego

Piłkarze z SP Koronowo tryumfują!

W czwartek, 18 października na obiektach Orlik w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005).

(czytaj więcej)

Dziury na Łabiszyńskiej

Sołtys Brzozy Waldemar Owczarzak, kolejny raz zaapelował do nowowiejskich władz gminy, aby zmobilizowały Zarząd Dróg Wojewódzkich do przeprowadzenie bieżących napraw na drodze wojewódzkiej nr 254.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Igrzyska Dzieci

17 października 2018 r. na boisku piłkarskim w Łochowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach# Igrzysk Dzieci (roczniki 2006 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów z: Sicienka, Brzozy, Osielska, Borówna, Nowej Wsi Wielkiej, SP 2 Koronowa i Łochowa.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0
Wpadka mieszkańca powiatu bydgoskiego

Wiózł papierosy bez akcyzy

100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, gdy po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę fiata doblo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Altana stanęła w ogniu

17 października o godzinie 12:52 zastęp GBA został zadysponowany do Brzozy na ul. Powstańców Wielkopolskich. Powodem alarmu była paląca się altanka z ławkami do grillowania – informują strażacy z OSP Brzoza.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Uroczyste obchody DEN

15 października nauczyciele z gminy Nowa Wieś Wielka uroczyście obchodzili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)

Na podwójnym gazie

Rozpędzony opel wylądował na drzewie przy drodze do Januszkowa.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Z uśmiechem powitali jesień

W całej Polsce panuje piękna złota polska jesień. Aż żal siedzieć w domu. W związku z tym Akcja Katolicka we współpracy z Radą Sołecką z Nowej Wsi Wielkiej i Dziemionny, postanowili zorganizować dzieciom powitanie jesieni.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ostatnia sesja tej rady

W dniu 11 października odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Bydgoskiego V kadencji.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

„Trzeźwy kierujący”

Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 1 550 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej 11 października akcji „Trzeźwy kierujący”.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Wojciechowscy ponownie najszybsi w Polsce

Uprawianie sportu i zdobywanie licznych medali to nie tylko przywilej młodych ludzi. O tym fakcie wielokrotnie przekonują nas# mieszkańcy Brzozy Małgorzata i Eugeniusz Wojciechowscy, którzy startują w zawodach lekkoatletycznych rangi Mistrzostw Polski mając 58 lat. Tylko w tym roku zdobyli kilkanaście medali mistrzowskich w tym dwa tytuły Mistrza Polski w kategorii Masters.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Sprawdź składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Prezentujemy składy osobowe Obwodowych Komisji Wyborczych ds. Przeprowadzenia Głosowania oraz komisji ds. Ustalenia Wyników Głosowania w gminie Nowa Wieś Wielka.

(czytaj więcej)

„Linia autobusowa się sprawdziła”

Nie ma jeszcze wyliczenia tegorocznych kosztów funkcjonowania linii autobusowej 99, ale nowowiejskie władze gminy zapowiadają jej kontynuację współpracy z Bydgoszczą w przyszłym roku.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Szlak bł. Czesława Jóźwiaka

6 października nastąpiła inauguracja szlaku pieszego im. bł. Czesława Jóźwiaka z Brzozy do Nowej Wsi Wielkiej. Szlak liczy 16,9 km.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Pamiętali o Powstaniu Wielkopolskim

Nietypową lekcję historii zorganizował dzieciom Gminny Ośrodek Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej. Otóż otrzymali oni farby i wykonali „mural” upamiętniający zmagania Polaków w latach 1918-1919 o przyłączenie Wielkopolski do macierzy. Wiedza o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim zasługuje na szersze rozpropagowanie wśród młodego pokolenia. Dzieci już wiedzą, że niedaleko w Brzozie 20 na 21 stycznia 1919 r. rozegrała się ważna dla przebiegu powstania bitwa z Niemcami.

(czytaj więcej)
06 października 2018 0

Turystyczny szlak

Z Brzozy do Nowej Wsi Wielkiej wiedzie pieszy szlak# im. bł. Czesława Jóźwiaka, który liczy 16,9 km. Inauguracja szlaku nastąpiła 6 października.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

„Gaudeamus Igitur”

W piątek 5 października dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WSG zabrzmiał „Gaudeamus”.

(czytaj więcej)