Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

18 maja 2022 0

Malowanie eko toreb w Brzozie. Było dużo zabawy

Wczoraj w Brzozie odbyły się warsztaty malowania eko toreb. Panie bardzo #chętnie uczestniczyły w spotkaniu. Było dużo życzliwości i uśmiechu. Warsztaty międzypokoleniowe to dobra relacja i integracja.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Spotkanie z podopiecznymi domu samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej

W miniony piątek (13.05.2022) dzielnicowi z# Gminy Nowa Wieś Wielka, asp. Tomasz Gołębiewski oraz mł.asp. Tomasz Woźniak po raz kolejny odwiedzili podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Przegląd Chórów i Zespołów Wokalno-Instrumentalnych w Brzozie

V Powiatowy Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w# Brzozie za nami. Wiele się działo. Było sympatycznie i rodzinnie, a swą obecnością zaszczyciło nas 10 zespołów.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Dzień Dobra w Murowańcu. Festyn okazał się strzałem w dziesiątkę

Wielkim sukcesem organizatorów okazał się# festyn pod hasłem „Dzień Dobra” przygotowany staraniem parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu i parafialnego Zespołu Caritas, przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Niedzielny festyn honorowym patronatem objęli także: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2022 0

Warsztaty rękodzielnicze w GOK-u. Było zabawnie i świątecznie

W ostatni weekend przesympatyczni uczestnicy warsztatów rękodzielniczych z #GOK-u w Nowej Wsi Wielkiej połączyli świetną zabawę z pracą twórczą. Cudowne świąteczne zajączki wykonane przez dzieci będą znakomitym dekoracyjnym akcentem podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2022 0

„Kijów sprzed wojny”. Zapraszamy na wystawę online

Ponad 100 fotografii przedstawiających Kijów sprzed# wybuchu wojny można oglądać w wirtualnej galerii. Fotografie z ostatnich lat, będące efektem warsztatów oraz pochodzące z prywatnego archiwum Oleny Pryshchepy - współtwórczyni wystawy oraz bohaterki dołączonego do niej wywiadu, stanowią zapis koszmaru ucieczki przed szaleństwem wojny oraz skali wojennych zniszczeń.

(czytaj więcej)
30 marca 2022 0

Rozbrzmiała muzyka w regionie. III edycja konkursu pianistycznego.

W dniu 26 marca 2022 roku odbyła się III edycja Konkursu Pianistycznego# im. Kazimierz Serockiego w Solcu Kujawskim dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha, organizowanego przez Stowarzyszenie ,,Edukacja Muzyczna Drogą Sukcesu’’ i współorganizowanego przez Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
25 marca 2022 0

Wydarzeń w województwie nie brakuje. Znamy rozpiskę na weekend

Entuzjastów muzyki klasycznej zapraszamy do# Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy na piątkowy „Koncert z laureatem”. Marszałkowskie jednostki kulturalne rozpoczynają przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami świąt Wielkanocy.

(czytaj więcej)
23 marca 2022 0

Zakończyły się dwudniowe warsztaty rękodzielnicze. Panie robiły świece

Właśnie zakończyły się dwudniowe warsztaty rękodzielnicze. Każdego dnia# prawie cztery godziny panie w Świetlicy Wiejskiej w Jakubowie poznawały tajniki wytwarzania dekoracyjnych świec sojowych.

(czytaj więcej)
17 marca 2022 0

„Polfinek” witał dzieci przyjeżdżające z Ukrainy. Najmłodsi byli zachwyceni

Policyjna maskotka na co dzień spotyka się z przedszkolakami i# uczniami w szkołach. Jednak wczoraj (16.03.2022) „Polfinek” zmienił miejsce „pracy” i pojawił się na Dworcu Głównym PKP w Bydgoszczy, gdzie witał przyjeżdżające do naszego miasta dzieci z Ukrainy.

(czytaj więcej)
17 marca 2022 0

Warsztaty rękodzielnicze w regionie. Panie malowały eco-torby

Mieszkańcy z gminy Nowa Wieś Wielka uczestniczyli w# warsztatach rękodzielniczych. 16 marca spotkali się w miejscowym GOK-u, by pomalować eko-torby.

(czytaj więcej)
14 marca 2022 0

Młodzież na Orliku, panie w GOK-u. Zajęcia w Ośrodku Kultury

Piękna pogoda zachęciła dzieci i młodzież do korzystania z boisk na# Orliku. Tymczasem panie ćwiczą fitness pod okiem certyfikowanego instruktora.

(czytaj więcej)
11 marca 2022 0

Wydarzenia w kujawsko-pomorskim. Znamy harmonogram na weekend

W świat uroczej baśni z urzekającą muzyką, w którym łatwo dostrzec# uniwersalne przesłanie możemy zanurzyć się w najbliższy weekend w trakcie baletu „Coppelia”, na który zaprasza Opera Nova w Bydgoszczy. Szczegóły na stronie opery. Marszałkowskie instytucje kultury przygotowały wydarzenia, które przypadną do gustu zarówno najmłodszym, jak i dorosłym miłośnikom sztuki.

(czytaj więcej)
01 lutego 2022 0

Kwestowali mimo kiepskiej pogody. Ile zebrali podczas finału?

Gminny Sztab 30. Finału WOŚP mieścił się w# Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej, a jego szefową podobnie jak w latach ubiegłych była Pani Ewa Woś - pracownik Gminnego Ośrodka Kultury.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2022 0

Podpisano listy intencyjne. Będą nowe inicjatywy w gminie?

W dniu 13 stycznia 2022 r. w Urzędzie Gminy Nowa Wieś Wielka miało# miejsce podpisanie Listu Intencyjnego przez wójtów Gmin Nowej Wsi Wielkiej i Rojewa. Dotyczy on inicjatywy wybudowania drogi łączącej te Gminy oraz Gminy Złotniki Kujawskie i Solec Kujawski, a tym samym Powiaty Bydgoski i Inowrocławski. Zostanie on podpisany przez samorządowców z wszystkich tych jednostek organizacyjnych oraz Przedstawicieli Lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Weekendowe wydarzenia w regionie. Zobacz, co będzie się działo!

„Miś”, „Brunet wieczorową porą”, „Alternatywy 4” – wszystkie te# produkcje, obok wysublimowanego poczucia humoru, łączy jedno – postać Stanisława Barei. Wyjątkową intuicję i sposób percepcji rzeczywistości lat osiemdziesiątych, charakterystyczne dla jednego z najbardziej znanych reżyserów polskich komedii postarają się oddać w sztuce „Bareja wieczorową porą” aktorzy toruńskiego teatru. Spektakl reżyserowany przez Łukasza Czuja swoją premierę na deskach Teatru Wilama Horzycy ma jutro (18 grudnia).

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

„Praca na rzecz drugiego człowieka to misja”. Stalowe Anioły przyznane

Najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w# działaniach na rzecz drugiego człowieka zarząd województwa przyznał Stalowe Anioły – doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Nagrody trafiły do dziewięciu osób i dwóch zespołów, przyznano także jedno wyróżnienie. Statuetki wręczyli wczoraj (16 grudnia) marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oraz członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2021 0

Uroczyście wręczyli nagrody. Gęsinowe konkursy rozstrzygnięte

Laureaci tegorocznych konkursów gęsinowych – plastycznego dla# dzieci ,,Gęś na ludowo” i rodzinnego konkursu na relację ze wspólnego celebrowania Święta Niepodległości przy gęsinie, spotkali się w piątek (10 grudnia) z marszałkiem Piotrem Całbeckim na uroczystym wręczeniu nagród.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 0

Gęsinowe konkursy rozstrzygnięte. Wśród nagrodzonych uczennica z Osielska

Wyłoniliśmy laureatów tegorocznych konkursów# gęsinowych – plastycznego dla dzieci ,,Gęś na ludowo” i rodzinnego konkursu na relację ze wspólnego celebrowania Święta Niepodległości przy gęsinie. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy, z każdym z nich skontaktujemy się telefonicznie i ustalimy sposób odbioru nagród. Laureaci odbiorą je podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2021 0

Strażacy zostali pomocnikami św. Mikołaja. Popis zjazdów na linach

Zgodnie z coroczną tradycją strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr# 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy zostali pomocnikami Świętego Mikołaja.

(czytaj więcej)