Dziś mamy 30 maja 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 maja 2023 0

Majówka z Gminą Sicienko. Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność

Koncert Zenka Martyniuka podczas majówki w Sicienku przyciągnął tłumy! Portal Sicienko24.pl był jednym z patronów medialnych imprezy.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Sobotnie popołudnie w GOK-u. Ciekawe zajęcia z fizjoterapeutą

W sobotnie popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej odbyły się zajęcia z fizjoterapeutą i karaoke.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Warsztaty tworzenia świec sojowych. Duże zainteresowanie zajęciami

W dniu 25 lutego 2023 r. w Gminnym ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej odbyły się warsztaty tworzenia dekoracyjnych świec sojowych.

(czytaj więcej)
13 lutego 2023 0

Jubileusz XX-lecia działalności. Urodziny zespołu wokalnego „Brzozowiacy"

W dniu 5 lutego 2023 r. w Pałacu# w Lubostroniu odbył się uroczysty Jubileusz XX-lecia działalności Zespołu Wokalnego „Brzozowiacy” pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2023 0

Miło spędzone popołudnie. Wspólne kolędowanie w Święto Trzech Króli

W Święto Trzech Króli, po dwuletniej przerwie spotkaliśmy# się w Gminnym Ośrodku Kultury, by wspólnie kolędować z zespołem wokalnym „Brzozowiacy” oraz chórem „Lirenka”.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Koncert Noworoczny za nami. Publiczność była zachwycona

3 stycznia 2023r. w Brzozie po dwuletniej przerwie, odbył# się Koncert Noworoczny w wykonaniu Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego dyrygenta i wirtuoza klarnetu Pana Woytka Mrozka.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Harcerze aktywnie pracowali. Zbudowali paśnik i lizawki

W miniony weekend 28-30 października harcerze ze Związku Harcerstwa Pomorza i Kujaw aktywnie# pracowali w podbydgoskim lesie. W ramach projektu „Ekologiczne zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowa Wieś Wielka”, który współfinansowany jest przez Gminę Nowa Wieś Wielka, druhny i druhowie wraz z rodzicami zbudowali solne lizawki oraz paśnik.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Odbyła się premiera w Bydgoszczy

W środę 19 października, w 38. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w# Urzędzie Wojewódzkim odbyła się premiera filmu dokumentalnego Mirosława Basaja produkcji TVP pt. „Jerzy, słowa przerwane…”. Organizatorami pokazu byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor TVP3 Bydgoszcz Michał Rybicki.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Piękno przyrody uwiecznione przez fotografików. Zostali nagrodzeni

Wczoraj (18 października) w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się #uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2022. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Wspólnie śpiewali karaoke przy dużym ekranie. Za miesiąc będzie powtórka

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej została zorganizowana impreza karaoke. Mieszkańcy gminy wspólnie śpiewali przy dużym ekranie.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Popłynęli Fantazją. Żeglowali ze spływem Brdy

Ponad dwudziestu uczestników liczył sobie październikowy spływ# Brdą współfinansowany przez Powiat Bydgoski. Wykorzystana została bardzo sprzyjająca pogoda w sobotę. Choć trochę pokropiło spływowicze mieli okazję obejrzeć Bydgoszcz z poziomu rzeki.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Nagrodzono fotografików. Uwiecznili zabytki powiatu bydgoskiego

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w# Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie I edycję konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Seniorzy wrócili z wycieczki. Jak wyglądała ich podróż po Chorwacji i Bośni?

Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy pojechali do Chorwacji i Bośni. W trasie byli od 28 września, aż do 9 października. Zapraszamy do relacji z ich wycieczki.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Brzozowiacy zajęli 2. miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej

Zespół Wokalny "Brzozowiacy" zajął II miejsce w #Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów ARS "A" 2022. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Seniorzy rzucili wszystko i pojechali w Bieszczady. Jak się tam bawili?

Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy brali udział w wycieczce w# Bieszczady. Z uwagi na duże zainteresowanie odbyła się w dwóch terminach: od 27 sierpnia. do 2 września oraz 4 września do 10 września.

(czytaj więcej)
09 września 2022 0

Klub Sportowy FIT Nowa wrócił do „gry”. Rozpoczęły się pierwsze zajęcia

Po wakacyjnej przerwie ponownie wystartował klub sportowy #FIT Nowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej. Wczoraj były już jedne z pierwszych zajęć, w tym przypadku na fitballu.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Mieszkańcy gminy dobrze się bawili. Świętowali dożynki

W sobotę 27 sierpnia 2022 r. Mieszkańcy Gminy Nowa Wieś Wielka bawili się na tegorocznym Święcie Gminy – Dożynkach.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Oddali hołd poległym. Złożono znicze na cmentarzach w gminie

1 września w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, jak co roku w# Gminie Nowa Wieś Wielka oddano hołd ofiarom września 1939 roku. W miejscach związanych z tą tragiczną datą, złożono kwiaty i zapalono znicze.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)