Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 września 2022 0

Brzozowiacy zajęli 2. miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej

Zespół Wokalny "Brzozowiacy" zajął II miejsce w #Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów ARS "A" 2022. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Seniorzy rzucili wszystko i pojechali w Bieszczady. Jak się tam bawili?

Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy brali udział w wycieczce w# Bieszczady. Z uwagi na duże zainteresowanie odbyła się w dwóch terminach: od 27 sierpnia. do 2 września oraz 4 września do 10 września.

(czytaj więcej)
09 września 2022 0

Klub Sportowy FIT Nowa wrócił do „gry”. Rozpoczęły się pierwsze zajęcia

Po wakacyjnej przerwie ponownie wystartował klub sportowy #FIT Nowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej. Wczoraj były już jedne z pierwszych zajęć, w tym przypadku na fitballu.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Mieszkańcy gminy dobrze się bawili. Świętowali dożynki

W sobotę 27 sierpnia 2022 r. Mieszkańcy Gminy Nowa Wieś Wielka bawili się na tegorocznym Święcie Gminy – Dożynkach.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Oddali hołd poległym. Złożono znicze na cmentarzach w gminie

1 września w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, jak co roku w# Gminie Nowa Wieś Wielka oddano hołd ofiarom września 1939 roku. W miejscach związanych z tą tragiczną datą, złożono kwiaty i zapalono znicze.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
22 lipca 2022 0

Trzeci tydzień zajęć za nami. Dzieciaki miały całe siedem dni atrakcji

Zakończył się trzeci tydzień zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej. Tym razem padło na takie atrakcje jak basen, wycieczki do kina, wiele warsztatów plastycznych czy zajęć sportowych. Zabawy było nie mało, jak pokazuje poniższa fotorelacja.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Seniorzy na widowisku plenerowym. Obejrzeli „Orzeł i Krzyż”

15 lipca w godzinach popołudniowych grupy seniorów z# Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy udały się do Murowanej Gośliny na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż”.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

5 drużyn rywalizowało o zwycięstwo. Fotorelacja z turnieju piłki nożnej

25 czerwca, 5 drużyn piłkarskich: „AF Nowa Wieś Wielka”, „Burza Nowa Wieś Wielka”, „MP# Inowrocław”, „Soccer Inowrocław” i „Unia Gniewkowo” rywalizowało na boisku "Orlik" w# Nowej Wsi Wielkiej.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Rowerowa Majówka rozpoczęła sezon. Trasa pobiegła przez teren dwóch gmin

Dużym sukcesem okazała się dziewiąta edycja# Rodzinnej Majówki Rowerowej, zorganizowana staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk. W niedzielne popołudnie przy plenerowej scenie Szkoły Podstawowej w Przyłękach stawiło się 115 osób.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Strażacki Dzień Dziecka w Nowej Wsi Wielkiej. Mali druhowie gasili pożar

Tak jak wiele innych gmin z powiatu bydgoskiego, tak samo #Nowa Wieś Wielka przygotowała swój Dzień Dziecka. Była wymarzona pogoda i moc atrakcji dla dużych i małych.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Szpak, Sarsa, Margaret i inni na Wyspie Młyńskiej. Impreza rozbrzmiała na całą Bydgoszcz

Za nami pełen wrażeń weekend w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu #i Grudziądzu. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawili się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchaliśmy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzeliśmy pokazy tańca i wystawy.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

„Bezpieczeństwo w internecie”. Uczestnicy konkursu przygotowali spójnie tematyczne dzieła

Wczoraj (31 maja) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się# uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom ze Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i powiecie, którzy bali udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w internecie”.

(czytaj więcej)
31 maja 2022 0

Seniorzy 7 dni spędzili wypoczywając na plaży. Wyjechali do Krynicy Morskiej

Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy wypoczywali w# Krynicy Morskiej w Domu Wypoczynkowym „RONDO”.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

Uroczysty Dzień Matki w KPUW. Wyróżniono osoby z pow. bydgoskiego

„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł mamę” – takimi# słowami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystych obchodów Dnia Matki w Urzędzie Wojewódzkim. Podczas uroczystości przedstawiciel rządu wręczył zasłużonym osobom Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, dyplomy oraz podziękowania.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Malowanie eko toreb w Brzozie. Było dużo zabawy

Wczoraj w Brzozie odbyły się warsztaty malowania eko toreb. Panie bardzo #chętnie uczestniczyły w spotkaniu. Było dużo życzliwości i uśmiechu. Warsztaty międzypokoleniowe to dobra relacja i integracja.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Spotkanie z podopiecznymi domu samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej

W miniony piątek (13.05.2022) dzielnicowi z# Gminy Nowa Wieś Wielka, asp. Tomasz Gołębiewski oraz mł.asp. Tomasz Woźniak po raz kolejny odwiedzili podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)