Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
04 kwietnia 2024

Policjanci z wizytą Łochowie. Odwiedzili przedszkole

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odwiedzili przedszkolaków w# Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy oraz zaznajomienie z podstawowymi przepisami ruchu drogowego.

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej dzieci spędza wolny czas na dworze. Zabawy na placu zabaw, w parkach czy na drodze niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Dlatego bydgoscy profilaktycy postanowili porozmawiać o tym z przedszkolakami z Łochowa.

Podczas wczorajszych (03.04.2024) zajęć z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego, dzieci nauczyły się podstawowych znaków i przepisów. Nauka poprzez zabawę wywołała na twarzach najmłodszych wiele radości.

Profilaktycy omówili też ważny temat kontaktu z osobami obcymi. Uświadomili dzieci jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą branie słodyczy od nieznajomych lub też wsiadanie do nieznanych im samochodów.

Jesteśmy pewni, że maluchy dzięki przeprowadzonemu spotkaniu będą bardziej ostrożne, a wiedza którą przyswoiły przyda im się w przyszłości.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!