Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

24 maja 2022 0

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita. Kierowała nią mieszkanka pow. bydgoskiego

W ramach śledztwa prowadzonego pod# nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, dzięki współpracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, kierowaną przez 47-letnią mieszkankę powiatu bydgoskiego – Katarzynę S., której członkowie przez kilka lat zajmowali się tzw. oszustwami podatkowymi w obrocie materiałami budowlanymi. W efekcie działań kilkunastu członków grupy doszło do uszczupleń na szkodę Skarbu Państwa opiewających na kwotę około 8 mln zł.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Podsumowanie akcji „Motocykliczni”. Nie obyło się bez mandatów

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez# kujawsko-pomorskich policjantów ruchu drogowego w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Niestety nie obyło się bez grzywien i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najwięcej wykroczeń to przekroczenie dozwolonej prędkości

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Kradzież poloneza z posesji. Właściciel pojazdu dziękuje policjantom

Czasami jest tak, że jakaś rzecz, mimo utraty na# wartości pieniężnej, ma dla nas dużą wartość sentymentalną. Tak też było w przypadku właściciela poloneza, któremu skradziono wspomniane auto. Samochód ma dla niego właśnie taką wartość. Mężczyzna podziękował policjantom za odzyskanie pojazdu i zaangażowanie w sprawie.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

12 osób zatrzymanych. Śledztwo dot. tzw. leasingu pracowniczego

Dzięki współpracy CBŚP, KAS i Prokuratury Okręgowej w# Bydgoszczy rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są m.in. o przestępstwa karne w zakresie poświadczania nieprawdy w dokumentach podatkowych oraz przestępstwa skarbowe dotyczące uszczupleń Skarbu Państwa w wielkich rozmiarach. Dwóm osobom grozi odpowiedzialność za zbrodnię vatowską. Do nielegalnych działań dochodziło w ramach tzw. leasingu pracowniczego.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 0

Silny wiatr dał się we znaki. Musieli interweniować strażacy

Silne podmuchy wiatru były przyczyną# kilku interwencji, podczas których działali druhowie z OSP Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Przewoził zwierzęta bez uprawnień. Interwencja na „dziesiątce”

Kierowca przewożący 5 tys. sztuk drobiu nie posiadał wymaganych# uprawnień konwojenta transportu żywych zwierząt.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Zderzenie dwóch osobówek. Trzy osoby zostały poszkodowane

Trzy osoby zabrane do bydgoskich szpitali – to skutki# piątkowego zdarzenia drogowego w Wierzchucinie Królewskim (gm. Koronowo).

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Ukradł kasetkę z pieniędzmi. Do tego miał narkotyki

Śródmiejscy kryminalni ustalili i zatrzymali# sprawcę kradzieży kasetki z pieniędzmi z terenu jednej z firm. Na dodatek przy 20-latku policjanci ujawnili narkotyki. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych

Policyjny dron zaobserwował# 8 wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Notoryczny złodziej usłyszał zarzuty. Jego łupem były m.in. markowe alkohole

26 zarzutów usłyszał wczoraj 23-letni# mieszkaniec bydgoskiego Okola. Mężczyzna notorycznie okradał sklepy na terenie Bydgoszczy. W jego zainteresowaniu były głównie markowe alkohole, słodycze, kawy, artykuły spożywcze i drogeryjne- wszystko w dużych ilościach. Łączna wartość spowodowanych przez niego strat to kwota ponad 25 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Strażacy mieli pełne ręce roboty. Dwa zdarzenia w ciągu jednego dnia

Wczoraj jednostka z OSP w Nowej Wsi Wielkiej została #zadysponowana do dwóch zdarzeń w regionie. Jedno w Prądocinie, kolejne przy ul. Dworcowej w Nowej Wsi Wielkiej.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Pożar traw i drzew w mieście. Ruszyły dwa ciężkie wozy strażackie

Wczoraj (18 maja) o godzinie 11:55 wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy przy# ulicy Kujawskiej w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Pożar samochodu osobowego. Na czas działań zablokowano drogę

18 maja około godz. 14 doszło do pożaru samochodu osobowego. Zdarzenie miało# miejsce w Białych Błotach, przy ul. Jantarowej.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Wyrzucił odpady w Gorzeniu. Sprawcą mieszkaniec pow. bydgoskiego

Mandat karny i uprzątnięcie terenu to# kara, jaka spotkała mieszkańca powiatu bydgoskiego, który swoje odpady wyrzucił w Gorzeniu (pow. nakielski).

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Ujawniono wykroczenia za pomocą Mobilnego Centrum Monitoringu

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców wykorzystując# do tego Mobilne Centrum Monitoringu. Tym razem obserwowali ruch na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Do trzech razy sztuka. Nietypowe holowanie w Bydgoszczy

W sobotę, 14 maja br. patrol Straży Miejskiej zauważył na# ul. Pocztowej w Bydgoszczy zarejestrowany w innym kraju pojazd marki Ford Ranger Raptor.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Kujawsko-pomorskie drogi. Ponad tysiąc wykroczeń wobec pieszych

W dniach 13-14 maja 2022 r. kujawsko-pomorscy policjanci# przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. W związku z tym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Groźny pożar w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba w szpitalu

Dziś chwile po godzinie 9:20 jednostka OSP Solec Kujawski została# poinformowana o groźnym pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 0

Trwają poszukiwania nastolatków. Wiesz, gdzie mogą być?

Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście prowadzi# poszukiwania zaginionych nastolatków z Bydgoszczy. Jeśli wiesz gdzie mogą przebywać: 14-letnia Nicole Baryła i 16-letni Łukasz Furtak skontaktuj się z policjantami. Informację można przekazać także anonimowo.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Pod wpływem alkoholu uciekał przed policją. To był tylko początek

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie w trakcie prowadzenia pojazdu, cztery# listy gończe wystawione przez sądy w Rybniku i Katowicach, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów to aktualne dossier 43-latka zatrzymanego przez policjantów z komisariatu w Białych Błotach.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Policja szuka pokrzywdzonych w stłuczkach drogowych

Policjanci Wydziału dw. z PG KWP w Bydgoszczy szukają pokrzywdzonych w# kolizjach drogowych kierowców! Jeśli opisany poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję – skontaktuj się z policjantami!

(czytaj więcej)