Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 września 2022 0

50 mln złotych na modernizację dróg. Powiat bydgoski ujęty w rachunkach

Kontynuujemy modernizację sieci kujawsko-pomorskich dróg. W związku z #rosnącą inflacją i wzrostem kosztów inwestycji drogowych radni województwa zatwierdzili podczas poniedziałkowej (26 września) sesji sejmiku zmiany dotyczące zwiększenia środków na ich realizację.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

XXI Konferencja Agencji Płatniczych. Przedstawiciele 5 państw odwiedzili Czemlewo

W Toruniu rozpoczęła się# XXI Konferencja Agencji Płatniczych Państw Bałtyckich i Polski Jej organizatorem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W konferencji z 21 września wzięli udział przedstawiciele Litwy, Łotwy, Estonii, a także Serbii – w której ARiMR, jako lider, prowadzi projekt twinnigowy. Polskiej delegacji przewodziła Halina Szymańska, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W wydarzeniu uczestniczył także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Strażacy uczcili pamięć po ich zmarłym koledze. Zbiórki w JRG i OSP

27 września 2022r. w godzinach nocnych w m#. Balice (pow. krakowski, woj. małopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym druhowie OSP Balice, udzielający pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód. W wyniku zdarzenia, jeden druh poniósł śmierć a dwoje zostało rannych.

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Dziś jest rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Odbyły się uroczystości

83 lata temu utworzone zostało Polskie Państwo Podziemne. Z tej okazji w Bydgoszczy odbyły się dziś uroczystości upamiętniające powstanie największego w Europie ruchu oporu.

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Ojciec chorej Zosi dotarł do Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci włączyli się do akcji prowadzonej za rzecz chorej na# SMA Zosi. Rodzina, Przyjaciele, Wolontariusze działają, by zebrać pieniądze na lek, który może uratować jej życie. Taki cel przyświecał również dzisiejszym gościom, którzy zawitali w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci przekazali na licytację maskotkę „Polfinka” i już zapowiedzieli, że na tym nie poprzestaną.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Spotkali się, aby rozmawiać o dostępności urzędów wojewódzkich

Spotkanie poświęcone dostępności urzędów wojewódzkich dla# osób o szczególnych potrzebach zgromadziło specjalistów z całej Polski. Przedsięwzięciu patronowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Zbiórki w JRG i OSP. Uczczono pamięć zmarłego strażaka

21 września 2022 roku punktualnie o godz. 18:00 we# wszystkich Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz w jednostkach ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu bydgoskiego i miasta Bydgoszczy odbyły się zbiórki dla uczczenia pamięci strażaka Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, który zmarł dzisiaj podczas pełnienia służby.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Albert wszystko spłacił. Dostał dotację i ją zwrócił

Spółka Edukacja dla Dorosłych Albert prowadząca Liceum Ogólnokształcące dla# Dorosłych w Solcu Kujawskim zwróciła dotację i spłaciła powiatowi bydgoskiemu finansowe zaległości.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Posiedzenie partnerst wodnych. Omówiono problem suszy

Brak wystarczającej ilości opadów stanowi coraz poważniejsze zmartwienie# rolników. Rozwiązaniem tego problemu są, dofinansowywane przez rząd, sukcesywne inwestycje w infrastrukturę melioracyjną.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Wyróżniono Lodołamaczy. Kto otrzymał nagrodę?

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął wczoraj (15 września)# udział w XVII Gali Regionalnej Kampanii Społecznej Lodołamacze w Filharmonii Bydgoskiej. Patronat Honorowy nad Konkursem „Lodołamacze 2022” objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Wręczano nagrody za przejechane kilometry. Osielsko zdobyło 1. miejsce

W czwartek 15 września w bydgoskim ratuszu zostały wręczone nagrody za przejechane kilometry w# Rowerowej Stolicy Polski 2022. Po raz kolejny gmina Osielsko okazała się najlepsza w klasyfikacji najbardziej rowerowych gmin w Metropolii Bydgoszcz. Wspólnymi siłami mieszkańcy Osielska wykręcili 116 365 km.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Strażacy doskonalili umiejętności. Cięli samochód osobowy

W ostatni weekend strażacy doskonalili swoje umiejętności z# ratownictwa technicznego.

(czytaj więcej)
09 września 2022 0

103. urodzin bł. Czesława Jóźwiaka. Wójt złożył kwiaty

7 września 2022 r. w 103. Rocznicę urodzin bł. Czesława Jóźwiaka przy# tablicy pamiątkowej, w miejscu nieistniejącej wsi Łażyn, Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Pan Wojciech Oskwarek w imieniu własnym oraz Mieszkańców złożył symboliczną wiązankę kwiatów opasaną biało-czerwoną wstęgą.

(czytaj więcej)
09 września 2022 0

Wyróżniono policjantów za oddawanie krwi. Wręczono odznaczenia

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem dla drugiego człowieka, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. Właśnie za taką postawę zostali wyróżnieni Ci, którzy dzielą się tym co najcenniejsze.

(czytaj więcej)
08 września 2022 0

Naprawią w ramach bieżącego utrzymania. Są obawy o stan drogi

Od kilkunastu lat nowowiejski samorząd (oraz inne gminy) zabiegają o# przebudowę drogi wojewódzkiej nr 254 przebiegającej m.in. przez Brzozę. Perspektywa modernizacji drogi jest już realna, ale póki co trzeba regularnie naprawiać jej nawierzchnię. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zapowiedział, iż zajmie się tym problemem.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Podpisano umowę na projekt i budowę kolejnego odcinka S10!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i# budowę drogi ekspresowej S10 Emilianowo - Solec. To trzecia umowa na wykonanie, podzielonej na cztery odcinki realizacyjne, S10 Bydgoszcz - Toruń. Firma POLAQUA z Piaseczna zaprojektuje i zbuduje odcinek o długości 8,6 km. Wartość umowy to niemal 240 mln zł.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Zamknięto plac zabaw. Jego stan zagraża bawiącym się dzieciom

5 września został zamknięty plac zabaw w# Brzozie, przy ul. Łabiszyńskiej. Uznano, że jego stan zagraża bezpieczeństwu osób z niego korzystających.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Zostaną zbudowane kilometry chodników. Zyska na tym powiat bydgoski

Minister Infrastruktury uzgodnił Programy Inwestycji dla# dwóch nowych ciągów pieszo-rowerowych w województwie kujawsko-pomorskim. Chodzi o zadania przy drodze krajowej nr 10 na odc. Zielonczyn - Kruszyn i drodze krajowej nr 15 Elzanowo – Szychowo.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Nowe pociągi w województwie. 5 nowych kolei ruszy w trasę

Samorząd województwa finalizuje postępowanie przetargowe dotyczące zakupu 5# nowoczesnych czteroczłonowych elektrycznych kolejowych zespołów trakcyjnych, z klimatyzacją i 150 miejscami siedzącymi każdy. Będą kosztowały blisko 180 milionów złotych. Rozstrzygnięcie przetargu zakupowego za kilka dni.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Na konferencji o zaoszczędzeniu energii i poprawy jakości powietrza. Wypowiadał się wojewoda

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 2 września udział w konferencji pn#. „Jak zaoszczędzić energię i poprawić jakość powietrza - perspektywy dla województwa kujawsko-pomorskiego", nad którą Honorowy Patronat przyjęła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. Spotkanie organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu odbyło się na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Premier Morawiecki w Bydgoszczy. Upamiętniono śmierć polskich żołnierzy

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w obchodach upamiętniających ofiary niemieckich# zbrodni popełnionych jesienią 1939 r. w Bydgoszczy i regionie. Uroczystości na bydgoskim Starym Rynku zorganizowali Minister w Kancelarii Premiera Łukasz Schreiber i Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)