Dziś mamy 20 kwietnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 grudnia 2018 0

Wesoła mikołajkowa zabawa

W nowowiejskim Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowano „Mikołajki”.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2018 0

„Łapacze snów”

Taki był temat sobotnich warsztatów rękodzielniczych prowadzonych przez Ilonę Gawrońską

(czytaj więcej)

Przy stołach było gwarno i wesoło

Koniec 2018 roku zbliża się wielkimi krokami. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. W dniu 14 grudnia w restauracji Gastro-Naft Seniorzy z klubu „Wrzos” i zaproszeni goście spotkali się na Wieczerzy Wigilijnej.

(czytaj więcej)

Jury oceniło wspaniałe prace

Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Wielkiej zorganizował zabawę dla dzieci.# Impreza połączona była z wystawą zdjęć z konkursu fotograficznego „Mój zwierzak w obiektywie” oraz podsumowaniem akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę w schronisku”.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Uczcili pamięć o powstańcu

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości i rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/19 podjęto ogólnopolską inicjatywę mająca na celu oznakowanie grobów powstańców wielkopolskich.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Ocalili od zapomnienia

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej zorganizowano spotkanie z najstarszymi mieszkankami gminy, które podzieliły się# wspomnieniami i przeżyciami z okresu II Wojny Światowej.

(czytaj więcej)
29 października 2018 0

Lampiony i stroiki

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej zorganizowano zajęcia pt. „Lampiony i stroiki”, które prowadziły Ilona Gawrońska i Agnieszka Klecha.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Uroczyste obchody DEN

15 października nauczyciele z gminy Nowa Wieś Wielka uroczyście obchodzili tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
14 października 2018 0

Z uśmiechem powitali jesień

W całej Polsce panuje piękna złota polska jesień. Aż żal siedzieć w domu. W związku z tym Akcja Katolicka we współpracy z Radą Sołecką z Nowej Wsi Wielkiej i Dziemionny, postanowili zorganizować dzieciom powitanie jesieni.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Na targach Agro Show

Grupa mieszkańców gminy Osielsko wybrała się tradycyjnie, jak co roku do Bednar k. Poznania na XX edycję targów Agro Show.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

W rocznicę nadania praw miejskich

Blisko 150 rowerzystów przyjechało w ostatnią sobotę września i wzięło udział w wydarzeniu upamiętniającym 650-lecie nadania praw miejskich w Koronowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Humor na Maksa

Już po raz trzeci mieszkańcy Maksymilianowa i okolic uczestniczyli w# wieczorze kabaretowy „Humor na Maksa, czyli kabarety na scenę". Imprezę przygotowała Świetlica w Maksymilianowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Śladami wojsk gen. Dąbrowskiego

W ostatni weekend września odbył się festyn historyczny z okazji 224. rocznicy wkroczenia wojsk powstania kościuszkowskiego na Kujawy i Pomorze.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Pamiętali o Powstaniu Wielkopolskim

Nietypową lekcję historii zorganizował dzieciom Gminny Ośrodek Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej. Otóż otrzymali oni farby i wykonali „mural” upamiętniający zmagania Polaków w latach 1918-1919 o przyłączenie Wielkopolski do macierzy. Wiedza o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim zasługuje na szersze rozpropagowanie wśród młodego pokolenia. Dzieci już wiedzą, że niedaleko w Brzozie 20 na 21 stycznia 1919 r. rozegrała się ważna dla przebiegu powstania bitwa z Niemcami.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Gościli tancerze ziemi bydgoskiej

Ostatni weekend w Karolewie był inny jak wszystkie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej przebywał na zgrupowaniu, korzystając z gościnności Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych, który użyczył swoich pomieszczeń.

(czytaj więcej)
06 października 2018 0

Turystyczny szlak

Z Brzozy do Nowej Wsi Wielkiej wiedzie pieszy szlak# im. bł. Czesława Jóźwiaka, który liczy 16,9 km. Inauguracja szlaku nastąpiła 6 października.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

11 listopada

Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku, godz. 18.30.# Święto Niepodległości. Koncert: „Jeszcze Polska nie zginęła”. Wystąpią: Katarzyna Jaracz – sopran, Marcin Jaracz – baryton, Artur Pilch – fortepian, Krzysztof Krymer – skrzypce oraz dzieci i młodzież ze Studia Piosenki GOK Osielsko.

(czytaj więcej)
30 września 2018 0

Tryszczyn dla Niepodległej

W Tryszczynie odbyły się lokalne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)