Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

13 maja 2024 1

Udany koncert gwiazdy. Majówka z Gminą Sicienko 2024

Chociaż mamy już poniedziałek, to myślami wciąż jesteśmy przy sobotniej #Majówce z Gminą Sicienko 2024. Za nami długo wyczekiwany występ zespołu Kult. Ach, co to były za emocje! Tłumy pod sceną udowodniły, że gmina Sicienko (i nie tylko) potrafi się bawić!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

"Majówka PRL - Czas wolny w PRL-u". Festyn uznajemy za udany

W piątek 3 maja br. w Sicienku, odbył się festyn pod hasłem „Majówka PRL – Czas wolny #w PRL-u” zorganizowany przez Stowarzyszenie Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej. Wydarzenie było współfinansowane ze środków powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Federacja Organizacji Pozarządowych. Wyjazd studyjny do Rzymu

Pani Lidia Pastuszak ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic# (po zmianie Stowarzyszenie ALA) reprezentowała Gmina Dobrcz podczas wyjazdu studyjnego do Rzymu Kujawsko - Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Trzy wyróżnienia

Dnia 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy podczas Komisji Edukacji, Kultury,# Sportu i Edukacji Społecznej odbyło się uroczyste wyróżnienie osób wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
21 marca 2024 0

Konkurs Wielkanocny. Najpiękniejsze palmy i stroiki

Oto kilka ujęć z Niedzielnego spotkania podczas konkursu na najpiękniejszą palmę# i stroik wielkanocny. Zwycięzcom gratulujemy pięknych palm i stoików a reszcie dziękujemy za udział w konkursie.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Odznaka dla Sołtysa. Dzień Sołtysek i Sołtysów

Sołtysi z całego województwa – mamy ich 2 304 – uczestniczyli w dwóch spotkaniach# z marszałkiem Piotrem Całbeckim, podczas których odebrali odznaki podkreślające rangę i znaczenie pełnionej funkcji.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Koncert z okazji Dnia Kobiet. Niezapomniany wieczór

W sobotę 9 marca 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert z# okazji Dnia Kobiet.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Sala wypełniona po brzegi. Pokaz kolekcji

Pokaz wiosenno - letniej kolekcji Doroty Kuźnickiej był niewątpliwie atrakcją piątkowego wieczoru w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
06 marca 2024 0

Policjanci na Turnieju Tenisa Stołowego. Promocja zawodu

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, przy ulicy Śląskiej 7 w Bydgoszczy,# reprezentacja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie uczestniczyła w towarzyskim turnieju tenisa stołowego „Ping pong w mundurze i bez munduru“. Rywalizacja była zacięta. Tym razem zwycięską drużyną okazała się reprezentacja szkoły. Impreza była też doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta wśród młodzieży.

(czytaj więcej)
05 marca 2024 0

Bieg "Tropem Wilczym". Bydgoscy policjanci pamiętają

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych# komisariatów, wspólnie innymi służbami, dołączyli do biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Pokonali w mundurach dystans 1963 metrów. Jest on odniesieniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. Lalek.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Spotkanie z uczniami bydgoskiego zakładu. Gośćmi profilaktycy z Policji

Bydgoscy profilaktycy odwiedzili uczniów klas liceum, o profilu mundurowym, w #Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jakie konsekwencje niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych oraz przybliżenie pracy policjanta.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Rok Przestępny - 29 luty. Raz na cztery lata

Rok przestępny wprowadzono w Polsce w 1582 r. i jest to zasługa papieża#Grzegorza XIII. Pochodził z rodziny kupieckiej, studiował prawo. Przyczynił się do znacznego podniesienia poziomu intelektualnego kleru w swoim czasie.. co nie było rzeczą oczywistą jakby mogło się zadawać.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Wizyta w Gminnym Ośrodku Kultury. Policjanci odwiedzili półkolonistów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz–Wyżyny odwiedzili dzieci spędzające #ferie zimowe na półkoloniach w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo, w szczególności w trakcie odbywających się ferii.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

"Bezpieczne ferie". Spotkanie z półkolonistkami w Brzozie

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili# zajęcia dla półkolonistów w Świetlicy Środowiskowej w Brzozie. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

Zabawa Karnawałowa w gminie. Spotkanie w Ośrodku Kultury

W środę 7 lutego 2024 r., na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w #Nowej Wsi Wielkiej do naszej gminy przybyli uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Barcina, Ciela, Janikowa, Solca Kujawskiego oraz Strzelna.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2024 0

VI Retro Karawana! Suma przerosła oczekiwania

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasza Karawana odbyła trasę pokazową po powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2024 0

Nowa Wieś Wielka też gościła WOŚP. Zabawa i frekwencja dopisała

W niedzielę, 28 stycznia 2024 r. na świeżym powietrzu# na parkingu przy budynku GOK i OSP w Nowej Wsi Wielkiej odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2024 0

Wieczór kolęd. Zapanowała rodzinna atmosfera

Podtrzymując wieloletnią tradycję, w Święto Trzech Króli,# po wieczornej Mszy Świętej spotkaliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury na „Wieczorze Kolęd”.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2024 0

Koncert Noworoczny. Publiczność była zachwycona

W Brzozie 2 stycznia 2024r., pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka#, odbył się Koncert Noworoczny.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2023 0

Starosta złożył życzenia swoim współpracownikom. Podziękował za zaangażowanie

Po wielu przedświątecznych uroczystościach i spotkaniach, jakie odbyły się ostatnio w naszym powiecie, nadszedł czas na Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Za zasługi dla kultury w regionie. Zespół Wrzos wyróżniony medalem

Z radością informujemy, że Zespół Wokalny „Wrzos” został dziś nagrodzony medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za szczególne zasługi dla kultury w regionie.

(czytaj więcej)