Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 lutego 2023 0

Warsztaty tworzenia świec sojowych. Duże zainteresowanie zajęciami

W dniu 25 lutego 2023 r. w Gminnym ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej odbyły się warsztaty tworzenia dekoracyjnych świec sojowych.

(czytaj więcej)
13 lutego 2023 0

Jubileusz XX-lecia działalności. Urodziny zespołu wokalnego „Brzozowiacy"

W dniu 5 lutego 2023 r. w Pałacu# w Lubostroniu odbył się uroczysty Jubileusz XX-lecia działalności Zespołu Wokalnego „Brzozowiacy” pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2023 0

Miło spędzone popołudnie. Wspólne kolędowanie w Święto Trzech Króli

W Święto Trzech Króli, po dwuletniej przerwie spotkaliśmy# się w Gminnym Ośrodku Kultury, by wspólnie kolędować z zespołem wokalnym „Brzozowiacy” oraz chórem „Lirenka”.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2023 0

Koncert Noworoczny za nami. Publiczność była zachwycona

3 stycznia 2023r. w Brzozie po dwuletniej przerwie, odbył# się Koncert Noworoczny w wykonaniu Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego dyrygenta i wirtuoza klarnetu Pana Woytka Mrozka.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Harcerze aktywnie pracowali. Zbudowali paśnik i lizawki

W miniony weekend 28-30 października harcerze ze Związku Harcerstwa Pomorza i Kujaw aktywnie# pracowali w podbydgoskim lesie. W ramach projektu „Ekologiczne zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowa Wieś Wielka”, który współfinansowany jest przez Gminę Nowa Wieś Wielka, druhny i druhowie wraz z rodzicami zbudowali solne lizawki oraz paśnik.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Odbyła się premiera w Bydgoszczy

W środę 19 października, w 38. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w# Urzędzie Wojewódzkim odbyła się premiera filmu dokumentalnego Mirosława Basaja produkcji TVP pt. „Jerzy, słowa przerwane…”. Organizatorami pokazu byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor TVP3 Bydgoszcz Michał Rybicki.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Piękno przyrody uwiecznione przez fotografików. Zostali nagrodzeni

Wczoraj (18 października) w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się #uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2022. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Wspólnie śpiewali karaoke przy dużym ekranie. Za miesiąc będzie powtórka

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej została zorganizowana impreza karaoke. Mieszkańcy gminy wspólnie śpiewali przy dużym ekranie.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Popłynęli Fantazją. Żeglowali ze spływem Brdy

Ponad dwudziestu uczestników liczył sobie październikowy spływ# Brdą współfinansowany przez Powiat Bydgoski. Wykorzystana została bardzo sprzyjająca pogoda w sobotę. Choć trochę pokropiło spływowicze mieli okazję obejrzeć Bydgoszcz z poziomu rzeki.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Nagrodzono fotografików. Uwiecznili zabytki powiatu bydgoskiego

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w# Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie I edycję konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Seniorzy wrócili z wycieczki. Jak wyglądała ich podróż po Chorwacji i Bośni?

Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy pojechali do Chorwacji i Bośni. W trasie byli od 28 września, aż do 9 października. Zapraszamy do relacji z ich wycieczki.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Brzozowiacy zajęli 2. miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej

Zespół Wokalny "Brzozowiacy" zajął II miejsce w #Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów ARS "A" 2022. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Seniorzy rzucili wszystko i pojechali w Bieszczady. Jak się tam bawili?

Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy brali udział w wycieczce w# Bieszczady. Z uwagi na duże zainteresowanie odbyła się w dwóch terminach: od 27 sierpnia. do 2 września oraz 4 września do 10 września.

(czytaj więcej)
09 września 2022 0

Klub Sportowy FIT Nowa wrócił do „gry”. Rozpoczęły się pierwsze zajęcia

Po wakacyjnej przerwie ponownie wystartował klub sportowy #FIT Nowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej. Wczoraj były już jedne z pierwszych zajęć, w tym przypadku na fitballu.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Mieszkańcy gminy dobrze się bawili. Świętowali dożynki

W sobotę 27 sierpnia 2022 r. Mieszkańcy Gminy Nowa Wieś Wielka bawili się na tegorocznym Święcie Gminy – Dożynkach.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Oddali hołd poległym. Złożono znicze na cmentarzach w gminie

1 września w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, jak co roku w# Gminie Nowa Wieś Wielka oddano hołd ofiarom września 1939 roku. W miejscach związanych z tą tragiczną datą, złożono kwiaty i zapalono znicze.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
22 lipca 2022 0

Trzeci tydzień zajęć za nami. Dzieciaki miały całe siedem dni atrakcji

Zakończył się trzeci tydzień zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej. Tym razem padło na takie atrakcje jak basen, wycieczki do kina, wiele warsztatów plastycznych czy zajęć sportowych. Zabawy było nie mało, jak pokazuje poniższa fotorelacja.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Seniorzy na widowisku plenerowym. Obejrzeli „Orzeł i Krzyż”

15 lipca w godzinach popołudniowych grupy seniorów z# Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy udały się do Murowanej Gośliny na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż”.

(czytaj więcej)