Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
22 lipca 2022 0

Trzeci tydzień zajęć za nami. Dzieciaki miały całe siedem dni atrakcji

Zakończył się trzeci tydzień zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej. Tym razem padło na takie atrakcje jak basen, wycieczki do kina, wiele warsztatów plastycznych czy zajęć sportowych. Zabawy było nie mało, jak pokazuje poniższa fotorelacja.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Seniorzy na widowisku plenerowym. Obejrzeli „Orzeł i Krzyż”

15 lipca w godzinach popołudniowych grupy seniorów z# Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy udały się do Murowanej Gośliny na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż”.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

5 drużyn rywalizowało o zwycięstwo. Fotorelacja z turnieju piłki nożnej

25 czerwca, 5 drużyn piłkarskich: „AF Nowa Wieś Wielka”, „Burza Nowa Wieś Wielka”, „MP# Inowrocław”, „Soccer Inowrocław” i „Unia Gniewkowo” rywalizowało na boisku "Orlik" w# Nowej Wsi Wielkiej.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Rowerowa Majówka rozpoczęła sezon. Trasa pobiegła przez teren dwóch gmin

Dużym sukcesem okazała się dziewiąta edycja# Rodzinnej Majówki Rowerowej, zorganizowana staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk. W niedzielne popołudnie przy plenerowej scenie Szkoły Podstawowej w Przyłękach stawiło się 115 osób.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Strażacki Dzień Dziecka w Nowej Wsi Wielkiej. Mali druhowie gasili pożar

Tak jak wiele innych gmin z powiatu bydgoskiego, tak samo #Nowa Wieś Wielka przygotowała swój Dzień Dziecka. Była wymarzona pogoda i moc atrakcji dla dużych i małych.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Szpak, Sarsa, Margaret i inni na Wyspie Młyńskiej. Impreza rozbrzmiała na całą Bydgoszcz

Za nami pełen wrażeń weekend w Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu #i Grudziądzu. W ramach obchodów Święta Województwa na scenie pojawili się między innymi Fisz Emade czy grupa Ira. Posłuchaliśmy także Polskiej Muzyki Filmowej, obejrzeliśmy pokazy tańca i wystawy.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2022 0

„Bezpieczeństwo w internecie”. Uczestnicy konkursu przygotowali spójnie tematyczne dzieła

Wczoraj (31 maja) w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się# uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom ze Szkół Podstawowych w Bydgoszczy i powiecie, którzy bali udział w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo w internecie”.

(czytaj więcej)
31 maja 2022 0

Seniorzy 7 dni spędzili wypoczywając na plaży. Wyjechali do Krynicy Morskiej

Seniorzy z Nowej Wsi Wielkiej i Brzozy wypoczywali w# Krynicy Morskiej w Domu Wypoczynkowym „RONDO”.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

Uroczysty Dzień Matki w KPUW. Wyróżniono osoby z pow. bydgoskiego

„Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł mamę” – takimi# słowami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystych obchodów Dnia Matki w Urzędzie Wojewódzkim. Podczas uroczystości przedstawiciel rządu wręczył zasłużonym osobom Medale Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, dyplomy oraz podziękowania.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Malowanie eko toreb w Brzozie. Było dużo zabawy

Wczoraj w Brzozie odbyły się warsztaty malowania eko toreb. Panie bardzo #chętnie uczestniczyły w spotkaniu. Było dużo życzliwości i uśmiechu. Warsztaty międzypokoleniowe to dobra relacja i integracja.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Spotkanie z podopiecznymi domu samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej

W miniony piątek (13.05.2022) dzielnicowi z# Gminy Nowa Wieś Wielka, asp. Tomasz Gołębiewski oraz mł.asp. Tomasz Woźniak po raz kolejny odwiedzili podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Wielkiej.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej. Kilkugodzinne przesłuchania zespołów

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z# Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Przegląd Chórów i Zespołów Wokalno-Instrumentalnych w Brzozie

V Powiatowy Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w# Brzozie za nami. Wiele się działo. Było sympatycznie i rodzinnie, a swą obecnością zaszczyciło nas 10 zespołów.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Dzień Dobra w Murowańcu. Festyn okazał się strzałem w dziesiątkę

Wielkim sukcesem organizatorów okazał się# festyn pod hasłem „Dzień Dobra” przygotowany staraniem parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu i parafialnego Zespołu Caritas, przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Niedzielny festyn honorowym patronatem objęli także: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2022 0

Warsztaty rękodzielnicze w GOK-u. Było zabawnie i świątecznie

W ostatni weekend przesympatyczni uczestnicy warsztatów rękodzielniczych z #GOK-u w Nowej Wsi Wielkiej połączyli świetną zabawę z pracą twórczą. Cudowne świąteczne zajączki wykonane przez dzieci będą znakomitym dekoracyjnym akcentem podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2022 0

„Kijów sprzed wojny”. Zapraszamy na wystawę online

Ponad 100 fotografii przedstawiających Kijów sprzed# wybuchu wojny można oglądać w wirtualnej galerii. Fotografie z ostatnich lat, będące efektem warsztatów oraz pochodzące z prywatnego archiwum Oleny Pryshchepy - współtwórczyni wystawy oraz bohaterki dołączonego do niej wywiadu, stanowią zapis koszmaru ucieczki przed szaleństwem wojny oraz skali wojennych zniszczeń.

(czytaj więcej)
30 marca 2022 0

Rozbrzmiała muzyka w regionie. III edycja konkursu pianistycznego.

W dniu 26 marca 2022 roku odbyła się III edycja Konkursu Pianistycznego# im. Kazimierz Serockiego w Solcu Kujawskim dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha, organizowanego przez Stowarzyszenie ,,Edukacja Muzyczna Drogą Sukcesu’’ i współorganizowanego przez Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
25 marca 2022 0

Wydarzeń w województwie nie brakuje. Znamy rozpiskę na weekend

Entuzjastów muzyki klasycznej zapraszamy do# Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy na piątkowy „Koncert z laureatem”. Marszałkowskie jednostki kulturalne rozpoczynają przygotowania do zbliżających się wielkimi krokami świąt Wielkanocy.

(czytaj więcej)
23 marca 2022 0

Zakończyły się dwudniowe warsztaty rękodzielnicze. Panie robiły świece

Właśnie zakończyły się dwudniowe warsztaty rękodzielnicze. Każdego dnia# prawie cztery godziny panie w Świetlicy Wiejskiej w Jakubowie poznawały tajniki wytwarzania dekoracyjnych świec sojowych.

(czytaj więcej)