Dziś mamy 1 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

01 marca 2024 0

XII edycja Biegu. Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w XII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy# Wyklętych, Tropem Wilczym - Bydgoszcz, która odbędzie się już w niedzielę 3 marca na terenie oddziału Muzeum Wojsk Lądowych na Osowej Górze zlokalizowanego w naszej gminie.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Wyłączenia zasilania elektrycznego. Sprawdź szczegóły

Informacja o planowanych wyłączeniach prądu na obszarze Gminy #Nowa Wieś Wielka w dniach:

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Dzień Kobiet. Zapraszamy na koncert

Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Wielkiej zaprasza na koncert z #okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w sobotę 9 marca 2024r. w sali GOK NWW.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Podwyższone renty i emerytury. Sprawdź szczegóły

Od 1 marca 2024 r. emerytury i renty wypłacane przez KRUS zostaną# podwyższone.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Uchwała antysmogowa. Sprawdź szczegóły

Kominki – miejscowe ogrzewacze powietrza w świetle uchwały antysmogowej i #Programu ochrony powietrza.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Bezpłatne szkolenie. Sprawdź szczegóły

Serdecznie polecamy bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych z# powiatu bydgoskiego.Tematem są „Stowarzyszenia zwykłe, uczniowskie kluby sportowe oraz kluby sportowe”.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Uwaga, oblodzenie dróg. Sprawdź szczegóły

Na obszarach powiatów : grudziądzki, sępoleński, świecki i tucholski wystąpią #oblodzenia dróg w 1-ym stopniu zagrożenia.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Uwaga, tymczasowa organizacja ruchu. Sprawdź szczegóły

Rozbudowa DK25 na odcinku Brzoza - Nowa# Wieś Wielka.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Komunikat KRUS. Pomocnik rolnika - obywatel Ukrainy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w wyniku nowelizacji przepisów# ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa okres pobytu obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie, uznawany za legalny na mocy przepisów tej ustawy, został wydłużony do 30 czerwca 2024 r.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Potrzebujesz okularów? Bezpłatne badanie wzroku

W dniu 26 marca (we wtorek) 2024r. w Nowej Wsi Wielkiej na parkingu przy #Przychodni Gminnej na ulicy Bydgoskiej 14, odbędzie się bezpłatne badanie wzroku Opto - Bus.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Fundusze Europejskie. Program dla Rybactwa

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa (FER) jest kontynuacją programu#operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury (EFMRA) i budżetu krajowego.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Sejmik młodych aktywistów. Nabór do 22 marca

Trwa nabór członków do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# II kadencji. W skład gremium wejdzie 30 mieszkańców regionu w wieku od 16 do 21 lat.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Koronowo MTB Maraton. Niższa opłata startowa

Osoby, które dokonają wpłaty do niedzieli 31.03.2024 włącznie, otrzymają imienny# numer startowy. Po tym terminie numery zostaną wydrukowane bez imion.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Zagrają o Puchar wójta Gminy

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników oraz kibiców do udziału w I Indywidualnym #Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców o Puchar Wójta Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

"Zielona ławeczka". Ogólnopolski projekt

Ogólnopolski projekt grantowy jest dla mieszkańców otwartych osiedli w miastach# powyżej 10 tys. mieszkańców. Wygraj 3000 zł. na zielony zakątek na twoim osiedlu. Zapraszamy do udziału.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Kujawsko - Pomorska Rada Kobiet. Nabór kandydatek

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór kandydatek na# członkinie I kadencji Kujawsko-Pomorskiej Rady Kobiet. Kandydatki mogą być zgłaszane przez: organizacje pracodawców i związków branżowych, podmioty reprezentujące sektor publiczny, w tym jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, podmioty reprezentujące środowiska naukowe, instytucje polityki społecznej i ochrony zdrowia, podmioty ekonomii społecznej, wojewódzkie rady doradczo-konsultacyjne, przedstawiciele innych podmiotów w szczególności działających w obszarze kultury, komunikacji społecznej i medialnej, działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

VII edycja Koronowo MTB Maraton. Ranga Pucharu Polski

To już 13 kwietnia! To duże wyzwanie ale# także motywacja do działania!

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Zawody rowerowe MTB Maraton. Trasy dla młodszych

Przedstawiamy przebieg trasy dla dzieci w wieku 6-8 lat. Tu zawodniczki i zawodnicy# będą mieli do pokonania niespełna 1,5 km. Trasa częściowo wiedzie przez dukty leśne, a częściowo po promenadzie w Pieczyskach. Idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z zawodami rowerowymi to właśnie Koronowo MTB Maraton.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Podziel się i poczęstuj. Lodówka społeczna

Stowarzyszenie Rideti zachęca Mieszkańców Gminy Nowa Wieś Wielka do wsparcia# lodówki społecznej poprzez dostarczenie do niej produktów żywnościowych.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach. Sprawdź szczegóły

Informujemy, że w pierwszej połowie 2024 roku NATO Supreme Headquarters Allied Powers# Europe (SHAPE) – Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych w Europie organizuje na starym kontynencie największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenie wojskowe pk. STEADFAST DEFENDER 2024 (STDE24) będące federacją kilkunastu ćwiczeń narodowych (sojuszniczych), w tym polskiego ćwiczenia pk. DRAGON-24.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Koniec protestów rolników. W Bydgoszczy będzie luźniej

Według informacji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, rolnicy #wycofali zgłoszenie o zgromadzeniu na terenie miasta. Tym samym protestów w centrum Bydgoszczy już nie będzie.

(czytaj więcej)