Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

22 października 2021 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. To jeszcze nie koniec wichur!

Choć wczoraj przeleciał przez cały powiat bydgoski silny wiatr z stopniem zagrożenia 2, to# nie należy spoczywać na laurach. Czego można się dziś spodziewać?

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Jakie ulgi przysługują przy spłacie należności? Telefoniczny dyżur eksperta

Bydgoski oddział ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny, którego# tematem będą „Ulgi w spłacie należności”.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

ZUS organizuje telefoniczne dyżury. Jakie tematy będą poruszone?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w# Bydgoszczy, Żninie, Tucholi, Sępólnie Krajeńskim oraz Nakle nad Notecią zaprasza do udziału w kolejnych dyżurach telefonicznych i bezpłatnym szkoleniu online.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Ostrzeżenie o silnym wietrze. Jak należy się przygotować?

Dziś na terenie całego województwa# kujawsko–pomorskiego ma wystąpić silniejszy wiatr. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi o zachowanie szczególnej ostrożności.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Wykryto bakterie salmonelli w chałwie. Nie należy spożywać partii produktu

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez# System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez niemiecką firmę Kervan GmbH Berlin wycofaniu określonej poniżej partii chałwy ze względu na stwierdzenie obecności bakterii Salmonella spp.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Najciekawsze inicjatywy sołeckie. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

Zapraszamy sołtysów, członków rady sołeckiej#, wójtów i burmistrzów gmin do udziału w konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego. Zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Konkurs dla miłośników astronomii. Dla zwycięzców przygotowano nagrody

Interesujesz się astronomią? Zrób zdjęcia, przeszukaj zasoby# biblioteczne, obserwuj ciała niebieskie i przeprowadź projekt badawczy! Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego regionu do udziału w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. Na prace czekamy do 19 listopada. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości nawet 1,5 tys. zł.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Zbliżają się mistrzostwa powiatu w pływaniu drużynowym młodzieży

9 listopada rozpoczynają się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w# pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. Walka o tytuł mistrza będzie się toczyć się w Solcu Kujawskim

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Oszuści znów w natarciu. Fałszywe wiadomości o zaległych płatnościach

Ostrzegamy przed trwającą kampanią# phishingową. Przestępcy podszywają się pod urząd skarbowy lub Ministerstwo Finansów i rozsyłają szkodliwe oprogramowanie.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Terminy konsultacji

Tworzy się Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla obszaru# Metropolii Bydgoszcz. Podpięte zostaną okoliczne gminy znajdujące się w#powiecie bydgoskim i nakielskim.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

„Program Płatnik” już nie sprawi problemu. Zapisz się na webinarium

Już we wtorek, 19 października bydgoski oddział ZUS organizuje# bezpłatne webinarium „Program Płatnik dla początkujących”.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Koniec sezonu rowerowego? Nic z tego! Zapraszamy do rywalizacji

Na dworze coraz chłodniej, poranki witają przymrozkiem, wieczorne mgły i# deszczowe dni nie ułatwiają aktywności na świeżym powietrzu. Jednak trudno nam rozstać się z rowerem. Wypatrujemy złotej polskiej jesieni, szukając sposobności na rowerowe wycieczki. A może w ogóle nie odstawiacie swojego jednośladu na czas niesprzyjającej aury? Tym lepiej bo mamy dla Was konkurs!

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Zasiłki i świadczenia tematem dyżuru eksperta. Sprawdź terminy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na# najbliższe telefoniczne dyżury eksperckie, które dotyczyć będą zasiłków, świadczenia 300 plus z programu „Dobry Start”, renty socjalnej, e-wizyty w ZUS, wypełniania pełnomocnictw ZUS PEL oraz ABC działalności gospodarczej - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Warsztaty malarskie. Tematyką świadectwo kultury materialnej

Gminny ośrodek kultury w Nowej Wsi Wielkiej zaprasza na# warsztaty malarskie pod okiem utalentowanej artystki.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Obsługa komputera bez tajemnic. Szkolenia dla mieszkańców regionu

Mieszkańcy regionu między 25. a 67. rokiem życia mogą skorzystać z# bogatej oferty certyfikowanych szkoleń komputerowych. Wystarczy chęć podnoszenia swoich kwalifikacji oraz przynależność do przynajmniej jednej z trzech grup: osób z wykształceniem najwyżej średnim, osób z niepełnosprawnością lub osób powyżej 50. roku życia.

(czytaj więcej)
12 października 2021 0

Utrzymujesz zwierzę domowe? Dowiedz się, jak przygotować pupila na zimę

Niedługo będziemy się ścierać z coraz silniejszymi mrozami. W tej sytuacji# warto zwrócić uwagę, czy zwierzęta, z jakimi mieszkamy posiadają podstawowe warunki, które pomogą im przejść ten okres.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

Nagrody Marszałka . "Uhonorujemy najlepszych z najlepszych!"

Autorzy najbardziej wartościowych i wyróżniających# się przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej po raz dwudziesty pierwszy mają szansę na prestiżowe wyróżnienia, jakimi są Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wnioski czekamy jeszcze 12 dni!

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Ulgi dla rozpoczynających działalność. Ekspert ZUS odpowie na pytania

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje# eksperckie dyżury telefoniczne dla mieszkańców Kujaw i Pomorza.

(czytaj więcej)
01 października 2021 0

ZUS zaprasza na dyżury ekspertów. Zaplanowano wiele tematów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na# dyżury telefoniczne, które odbędą się w dniach od 4 do 8 października. Dyżury poświęcone będą tematyce emerytur, rent, zasiłków, pełnomocnictw ZUS PEL oraz bonu turystycznego- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
30 września 2021 0

„Praca na rzecz drugiego człowieka to misja”. Ostatni dzień na zgłoszenia

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i# ofiarnością, rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz możemy ich nagrodzić za te działania. Kończy się nabór wniosków w konkursie samorządu województwa Stalowy Anioł. Dziś (30 września) ostatnia szansa na przesłanie zgłoszenia.

(czytaj więcej)
30 września 2021 0

Ostatni dzień na spisanie się! Przypominamy, jak można to zrobić

30 września 2021 r. to ostatni dzień na spisanie się w# Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

(czytaj więcej)