Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

22 października 2021 0

Szkoła pamięta. Weź udział w kolejnej edycji akcji

Już po raz trzeci zapraszamy uczniów i nauczycieli do# udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. Na zgłoszenia czekamy do 28 października. Finał akcji zaplanowaliśmy na piątek, 29 października. Pokażmy, że pamiętamy!

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

„Stabilna praca – silna rodzina”. Ruszył nabór na pilotażowe projekty

Do 12 listopada publiczne służby zatrudnienia mogą# składać wnioski na realizację pilotażowych projektów adresowanych m.in. do kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka czy osób młodych, które ani nie pracują, ani nie chodzą do szkoły. Na projekt „Stabilna praca – silna rodzina” Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczy 57 mln złotych.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Zmiany w rehabilitacji po Covid-19. Skorzysta z niej więcej pacjentów

Do programu rehabilitacji po COVID-19 będzie można# przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Dzięki tej zmianie z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu COVID-19, skorzysta jeszcze więcej pacjentów. Nowe regulacje mają zastosowanie od 15 października 2021 roku.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

6 tys. ludzi na kwarantannie. Dzisiejszy wykaz zakażeń na koronawirusa

22 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 5706 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce#. Minionej doby zmarło 59 osób. Z czego 49 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Plac budowy w ogniu. Strażacy przechodzili przez ćwiczenia

Na początku października na terenie budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul.# Garbary w Bydgoszczy doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Podczas wykonywania prac budowlanych jeden z pracowników złamał nogę przebywając na dachu budynku. W międzyczasie w innej części obiektu dochodzi do pożaru na klatce schodowej. Jedna osoba ma odciętą drogę ucieczki. Powyższe to na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się na terenie placu budowy prowadzonej przez firmę ERBUD s.a.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Ćwiczenia na drodze S5. Strażacy doskonalili swoje umiejętności

Na początku października na trasie nowo wybudowanej drogi ekspresowej S5 odbyły się ćwiczenia podczas zasymulowanego zdarzenia drogowego#.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Wojewoda przygotował konkurs. Zaprasza do udziału sołtysów

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił konkurs dla# sołtysów sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

XI Festiwal widzących duszą. "Muzyka otworzyła oczy" na niewidomych

16 i 17 października 2021 r. mieliśmy przyjemność gościć na# XI Festiwalu Widzących Duszą "Muzyka otwiera oczy", który odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha. Pierwszego dnia tj. 16 października odbyły się eliminacje w Otwartej Przestrzeni Światłownia.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Unitas Durat dla zasłużonych dla kraju. Z seniorami spotkał się wicemarszałek

Brał udział w tajnych kompletach, a po walkach na# frontach II wojny światowej w szeregach korpusu pancernego poświęcił się nauce - profesor Wacław Roguski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem w województwie - marszałkowskim złotym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Z kolei do grona rówieśników Niepodległej odznaczonych srebrnym medalem dołączyła Stefania Nowicka. Z seniorami spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Duża ilość zakażeń koronawirusem. Ponad 5 tys. chorych!

21 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 5592 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 46 osób. Z czego 32 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Całkowity zakaz odwiedzin chorych. Do jakich szpitali nie wejdziesz?

W związku ze zwiększającym się zagrożeniem epidemiologicznym i# coraz większą ilością potwierdzanych nowych przypadków zakażenia Covid–19 w województwie kujawsko–pomorskim w niektórych szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Konwent Marszałków zbierze się w Żninie. Zobacz transmisję! (na żywo)

Wczorajsza samorządowa debata o kulturze była# wstępem do dzisiejszego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw, które odbędzie się w Żninie z udziałem przedstawicieli rządu, ekspertów i reprezentantów interesariuszy biznesowych. Wśród pozostałych tematów m.in. stan przygotowań do wdrażania unijnej polityki spójności 2021-2027 i Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Województwo kujawsko-pomorskie sprawuje obecnie prezydencję w konwencie i koordynuje jego prace. Transmisja online od godz. 9.30.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Trzecia dawka szczepionki dla pełnoletnich pacjentów? Trwają rozmowy

Szczepienia przeciw COVID-19 były głównym tematem# kolejnego spotkania Rady Medycznej. W obradach ekspertów z dziedziny medycyny wziął udział premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczepienie to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Dlatego rząd przygotowuje proces, który umożliwi szczepienie trzecią dawką wszystkim pełnoletnim osobom w Polsce. Wspólnie z ministrem zdrowia zdecydowano, że takie szczepienia mogłyby rozpocząć się w ciągu kilku tygodni.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Szlakiem zabytków powiatu. Wyniki konkursu fotograficznego

18 października br. w Starostwie Powiatowym w# Bydgoszczy Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Pan Andrzej Kubiak wręczył nagrody laureatom III edycji konkursu fotograficzno-plastycznego „Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego”.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Łatwiejszy dostęp do informacji podatkowej. Czym jest system „Eureka”?

Dzięki wyszukiwarce systemu EUREKA na podatki.gov.pl znajdziesz# potrzebne informacje podatkowe i celne. Z systemu skorzystasz bez konieczności logowania. Będziesz mieć również możliwość ocenienia przydatności informacji, zgłosisz swoje uwagi i zapiszesz się do newslettera.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

W hołdzie księdzu Jerzemu. W województwie odbywają się uroczystości

„Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie# zaciśniętą pięścią” – podkreślał ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dziś (19 października), w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego, marszałek Piotr Całbecki złoży w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności. W Toruniu hołd księdzu Popiełuszce złoży wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Wczoraj (18 października) we włocławskich uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dwa przypadki śmiertelne w Bydgoszczy. COVID-19 zbiera żniwo

19 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 3 931 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 64 osoby. Z czego 49 osób miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Dobre wieści. ZUS wypłaci ponad 65 tys. czternastek w województwie

Już w przyszłym tygodniu ruszy wypłata pierwszych tzw.# czternastek. Dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Nie trzeba będzie składać żadnego wniosku. W województwie kujawsko-pomorskim jeszcze w październiku ZUS wypłaci ponad 65,1 tys. dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Międzypokoleniowe malowanie. Powstały kolorowe ekotorby

16 października zostały poprowadzone warsztaty międzypokoleniowe, uczestnicy# tworzyli farbami wymyślne wzory. Warszaty miały miejsce w Jakubowie, w gminie Nowa Wieś Wielka.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

67 zakażeń koronawirusem w regionie. Aktualne dane o COVID-19

15 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 1537 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 3 osoby. Z czego 2 osoby miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Przyjęto ponad 200 ochotników. Największe wcielenie w historii brygady

Piąte w tym roku i jednocześnie największe w# historii brygady wcielenie w szeregi kujawsko-pomorskich Terytorialsów. 15.10.2021r. bataliony w Toruniu i Grudziądzu przyjęły do służby łącznie ponad 200 ochotników.

(czytaj więcej)