Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

22 kwietnia 2024 0

Rolnik - Farmer Roku 2023. Prezentacja zwycięzców

Prezentacja zwycięzców Konkursu Rolnik-Farmer Roku właśnie trwa. Podczas wydarzenia# prezentują się zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu #Rolnik-Farmer Roku- opowiadają o swojej działalności rolniczej, rodzinach i sukcesach, które odnoszą podczas swojej ciężkiej pracy na roli.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2024 0

Rok Polskich Olimpijczyków. 50-lecie pracy trenerskiej

W Sali Pamięci Bydgoszczan Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w ramach Roku Polskich Olimpijczyków obchodziliśmy jubileusz 50-lecia pracy trenerskiej wybitnego bydgoskiego trenera wioślarzy Mariana Drażdżewskiego.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2024 1

Mieszkańcy wybrali nowego włodarza. Zbigniew Wiśniewski wójtem

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki II tury wyborów. #Funkcję wójta naszej gminy sprawować będzie Zbigniew Wiśniewski.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Co z płatnymi parkingami na Pieczyskach? Pojawiła się nowa data

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, aby na Pieczyskach (gm. Koronowo) #wprowadzić strefę płatnego parkowania. Pojawiła się kolejna nowa data wprowadzenia opłat za parkowanie na tym popularnym kompleksie wypoczynkowym.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

"Mistrzowie Agro". Początek głosowania

Na początku kwietnia „Gazeta Pomorska”, „Express Bydgoski”, „Nowości – Dziennik Toruński”# oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro” ogłosiły początek głosowania w kolejnej edycji akcji "Mistrzowie Agro".

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

18 kwietnia. Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków to święto skierowane do# wszystkich, którzy wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków oraz w opiekę nad nimi.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Zmiany w szkolnictwie. Wprowadzenie nowego przedmiotu

Od 1 września 2025 r. zamiast HiT-u zostanie wprowadzony przedmiot edukacja #obywatelska, który będzie obowiązywał w drugich klasach szkół ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wicemarszałek i Wojewoda symbolicznie

W uroczystości z okazji 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 81. rocznicy ujawnienia# Zbrodni Katyńskiej wziął udział Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Światowy Dzień Trzeźwości. 15 kwietnia na całym świecie

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Trzeźwości. Światowa #Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje o zrezygnowanie w tym dniu ze spożywania alkoholu. Alkoholizm jest jedną z najbardziej popularnych chorób w skali globalnej i przyczyną śmierci około 2,5 milionów ludzi rocznie. Według statystyk przez alkohol umiera więcej osób niż przez takie choroby jak AIDS lub gruźlica. Alkohol jest także przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw, zabójstw, czy wypadków drogowych.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Działania Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego NGO. Bądź na biężąco

I kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa #Kujawsko - Pomorskiego rozpoczęła swoją pracę!

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Kto zostanie starostą? Sprawdź szczegóły

Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi, ale możliwe, że będzie to ktoś z# Koalicji Obywatelskiej, która w 23-osobowej Radzie Powiatu Bydgoskiego zdobyła 9 mandatów. By rządzić KO będzie musiała zawrzeć nomen omen koalicję. Możliwe są i inne warianty sojuszów, gdyż do rady swych przedstawicieli wprowadziło pięć komitetów.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

"Człowiek z żelaza". Mieszkanka naszej gminy

Wczoraj Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński spotkał się z Panią Katarzyną# Misun-Nowak, triathlonistką z naszej gminy, która podjęła się niesamowitego wyzwania i… w sierpniu 2023 r. została „kobietą z żelaza” – czyli "Ironman". Osiągnięty wynik 13 godz. i 15 min dał jej 2. miejsce w kat. wiekowej i 8. w kat. kobiet open.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Koronowo MTB Maraton. Reguły dotyczące dzieci

Nagrody spakowane - prawie 200 zestawów! Dziś szykujemy 990 #pakietów startowych.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Program "Aktywna Szkoła". Nowe obiekty sportowe

Nabór do programu „Aktywa Szkoła” Ministerstwa Sportu i Turystyki wystartował zaledwie tydzień temu, a już zgłosiły się do niego szkoły z całej Polski.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Fundusz Badań i Wdrożeń, Ścieżka Smart. Spotkanie informacyjne

W imieniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Pracodawców# Pomorza i Kujaw zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące finansowanie projektów, w zakresie opracowania innowacji produktowej lub procesowej w wyniku prac B+R.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Zbigniew Wiśniewski i Tomasz Hermann w drugiej turze. Potrzebne kolejne głosowanie

W tegorocznych wyborach na wójta gminy Nowa Więś Wielka, na kandydata Zbigniewa Wiśnieskiego zagłosowało 1313 mieszkańców, co stanowi 32,21% głosów.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 0

Obowiązki właścicieli zwierząt. Ochrona zdrowia zwierząt

W celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego należy przestrzegać poniższych# wytycznych wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (t. j. Dz. U. z 2023r. poz. 1075 ze zm.):

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Z FC Barcelony do Gryfu Sicienko. Piękny dar lokalnego artysty

W weekend odbyło się spotkanie Wójta Gminy Sicienko Piotra Chudzyńskiego,# Przemysława Kozłowskiego oraz przedstawicieli GKS Gryf Sicienko, którego celem było przekazanie naszemu lokalnemu klubowi koszulki podpisanej przez Robert Lewandowski. Nie zabrakło też relacji Świat Zapałek Przemysława Kozłowskiego z wizyty u gwiazdy FC Barcelony.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Obchody Święta Wojskowej Służby Zdrowia. Podziękowania Wojewody

Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski uczestniczył w obchodach, które# odbyły się w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

Uroczyście na Komendzie. Ślubowanie nowych policjantów

40 nowych policjantów złożyło wczoraj (2.04.2024 r.) ślubowanie. Słowa roty młodzi# funkcjonariusze powtarzali za Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy inspektorem Jakubem Gorczyńskim. Uroczystość zgromadziła w sali konferencyjnej komendy liczne grono rodzin składających ślubowanie policjantów.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

Jak prawidłowo wezwać pomoc? Jak czytać słupki drogowe

Szanowni obserwujący! W ostatnim czasie po raz kolejny mieliśmy do czynienia# ze zdarzeniami, których rzeczywista sytuacja była zupełnie inna, niż w treści otrzymanego zgłoszenia.

(czytaj więcej)