Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

29 czerwca 2022 0

„Nie” dla fuzji bydgoskich szpitali. Ostatnia przedwakacyjna sesja sejmiku

Sejmik zdecydował w poniedziałek (27 czerwca) o# udzieleniu pomocy humanitarnej Obwodowi Chmielnickiemu na Ukrainie - naszym ukraińskim przyjaciołom wyślemy specjalistyczną odzież pożarniczą oraz gotowe racje żywnościowe do użycia w warunkach polowych - i przyjął stanowisko, w którym stanowczo sprzeciwia się konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Więcej inwestycji z dofinansowaniem na drogi. Pojawiły się nowe przepisy

Rada Ministrów przyjęła 28 czerwca 2022 r. projekt ustawy o# zmianie ustawy o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez Ministra Infrastruktury. Nowe przepisy pozwolą na dostosowanie zasad funkcjonowania funduszu do bieżących potrzeb w zakresie dofinansowania samorządowej infrastruktury drogowej. Ma to na celu zapewnienie jej sprawniejszego rozwoju oraz pobudzenia rozwoju transportu intermodalnego. Chodzi m.in. o rozszerzenie zakresu finansowanych zadań o budowę, przebudowę i remont dróg dla pieszych i rowerów, dróg wojewódzkich czy infrastruktury służącej skomunikowaniu terminali intermodalnych.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Około 9 mln emerytów otrzyma 14. emeryturę. Do ich rąk trafi ok. 11,4 mln zł

Już za kilka tygodni do 9 mln emerytów i rencistów trafi czternasta emerytura. Prezydent #Andrzej Duda podpisał ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Dobry start dla każdego ucznia. 1 lipca rusza nabór wniosków

Wakacje dopiero się zaczęły, ale już za kilka dni – od 1 lipca br. – rodzice będą mogli wnioskować o# „Dobry start”, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. – Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

30. sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. Udzielono zarządowi absolutorium

22 czerwca podczas XXX Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, Zarząd Powiatu Bydgoskiego jednomyślnie otrzymał absolutorium z# tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Oznacza to aprobatę radnych Rady Powiatu Bydgoskiego na sesji w zakresie całorocznego wykonywania budżetu za rok 2021.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Inwestycje za blisko 14 mln zł. Jest to tylko 1/5 wydadków

Blisko 14 mln zł zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Nowa Wieś Wielka na inwestycje.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

W ramach ochrony środowiska! Budowa fotowoltaiki na dachu zakładu karnego

Na terenie Zakładu Karnego w Koronowie trwa# budowa instalacji fotowoltaicznej.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Służba więzienna spotkała się z Prison Fellowship i Bractwem więziennym

22 czerwca w Zakładzie Karnym w Koronowie odbyło się spotkanie z# przedstawicielem Prison Fellowship oraz przedstawicielami Bractwa Więziennego "Samarytania".

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Zmiany w prawie podatkowym od 1 lipca. Czego można się spodziewać?

Obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc., uwzględnienie składki zdrowotnej w# rozliczeniu niektórych przedsiębiorstw, likwidacja ulgi dla klasy średniej, 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i wyższy próg dochodowy — to tylko niektóre ze zmian, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca w ramach ustawy Niskie Podatki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Bezpieczne wakacje 2022”. Omówiono najważniejsze zadania

Zabezpieczenie wypoczynku letniego m.in. nad wodą oraz# transport zbiorowy to główne tematy dzisiejszej odprawy wojewody Mikołaja Bogdanowicza ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców województwa w czasie wakacyjnego odpoczynku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ślubowali „służyć wiernie narodowi...”. 53 nowych policjantów zaczyna szkolenia

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął# wczoraj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już rozpoczęli kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

5-lecie KAS. Przedstawiciele KM PSP Bydgoszcz złożyli życzenia

21 czerwca 2022 r. odbyła się uroczysta narada z okazji Jubileuszu 5-lecia Krajowej# Administracji Skarbowej z udziałem Dyrekcji Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Naczelników Urzędów Skarbowych i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, a także zaproszonych Gości, z którymi na co dzień współpracuje kujawsko-pomorska KAS.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Jacek Sandomierz oznaczony przez prezydenta. Bez ochrony uratował mężczyznę z pożaru

20 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał# odznaczenia państwowe osobom ratującym ludzkie życie i mienie. Wśród odznaczonych Medalem Za Ofiarność i Odwagę znalazł się ogn. Jacek Sandomierz na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Najbardziej wartościowe przedsięwzięcia wyróżnione! Marszałek wręczał nagrody

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się wczoraj# (14 czerwca) gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorów najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Wręczono pieniądze dla LGD. Dofinansowania pójdą na nowe projekty

20 Lokalnych Grup Działania otrzymało wczoraj (14 czerwca) umowy na# otrzymanie dofinansowania projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wręczył je wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

10. rocznica Odsłonięcia i Poświęcenia Pomnika Powstańców

W sobotę 11 czerwca 2022 r. w miejscowości Brzoza, odbyły się Gminne Obchody# 10. Rocznicy Odsłonięcia i Poświęcenia odbudowanego Pomnika Powstańców Wielkopolskich w Brzozie oraz 99. Rocznicy Odsłonięcia i Poświęcenia Pomnika, która miała miejsce w okresie międzywojennym. W tym roku przypada również 103. Rocznica bitwy o Brzozę.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Kolejne wsparcie dla organizacji pozarządowych. To już czwarta transza

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał wczoraj (9 czerwca) umowy z# organizacjami pozarządowymi – dotyczące pomocy uchodźcom z Ukrainy. To już czwarta transza rządowego wsparcia dla NGO w kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Wojewoda z przedstawicielami PSP w Bydgoszczy mówili o działalności OSP

O działalności OSP w województwie kujawsko-pomorskim mówili wczoraj (9 czerwca) w urzędzie wojewódzkim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz razem z# Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Jackiem Kaczmarkiem, nowym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Markiem Rusoniem - koordynatorem ds. ochotniczych straży pożarnych w województwie oraz nowym Prezesem Zarządu Wojewódzkiego OSP dh. Jarosławem Herbowskim.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

100-lecie istnienia służby cywilnej. W kancelarii premiera odbyła się konferencja

W ramach obchodów 100. rocznicy uchwalenia ustawy o# państwowej służbie cywilnej 8 czerwca br. w Kancelarii Premiera Rady Ministrów odbyła się konferencja „W służbie państwu i obywatelom”. Z okazji jubileuszu i w celu upamiętnienia dorobku pracowników polskiej służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański - szef służby cywilnej i dr Wojciech Federczyk - dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zorganizowali konferencję, która była transmitowana na żywo na kanale YouTube Kancelarii Premiera. W jubileuszowej konferencji uczestniczyli przedstawiciele polskiej administracji państwowej i zagranicznej. KGP reprezentowali insp. Krzysztof Kozieł – zastępca dyrektora Gabinetu KGP i Marta Krasuska – główny specjalista ds. ochrony praw człowieka w KGP.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2022 0

117 policjantów na placu manewrowym. Doskonalili umiejętności jazdy pojazdami

117 policjantów z jednostek kujawsko-pomorskiego garnizonu #uczestniczyło w dwudniowym szkoleniu dla kierujących pojazdami służbowymi. Warsztaty obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną, podczas, której funkcjonariusze doskonalili umiejętności kierując samochodami z zamontowanymi trolejami.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Samorządowcy podpisali Deklaracje Wenecką. Wszystko na rzecz rodziny

Częścią wczorajszych (7 czerwca) obchodów Święta Województwa było spotkanie członków# Forum Samorządowego, podczas którego uroczyście podpisano Kujawsko-Pomorską Samorządową Deklarację na rzecz Rodziny.

(czytaj więcej)