Dziś mamy 6 grudnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

25 listopada 2022 0

Drugi etap zakończony. Konserwacja ołtarza głównego w kościele

Zakończono II etap konserwacji ołtarza głównego w kościele# pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zakończenie ważnej inwestycji. Osuwisko zabezpieczone, ul. Tucholska otwarta

23 listopada 2022r. w Koronowie wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Obchody 40. rocznicy utworzenia Wojskowych Obozów Internowania

„Władze komunistyczne zgotowały dla# internowanych warunki przywodzące na myśl sowieckie łagry. W czasie ostrej zimy zatrzymani działacze musieli spać w starych, nieogrzewanych namiotach. Wielu z nich zapłaciło za to utratą zdrowia. Upamiętnienie ofiar komunistycznego terroru jest obowiązkiem niepodległej Polski” – mówił w Bydgoszczy podczas ogólnopolskich obchodów upamiętniających 40. rocznicę powstania Wojskowych Obozów Internowania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Wiesława Majecher-Karwowska laureatką tytułu „Patron bezpiecznych dróg 2022”

Inz. Wiesława Majcher-Karwowska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w# Bydgoszczy została laureatką tytułu honorowego „Patron Bezpiecznych Dróg 2022”. Na co dzień nasza Koleżanka realizuje zadania, związane m.in. z opiniowaniem projektów zmian stałych i czasowych organizacji ruchu na drogach wojewódzkich, krajowych i autostradach, przebiegających przez nasze województwo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(czytaj więcej)
28 października 2022 0

Na akcji sadzenia lasów. Pojechali do Solca

Na zaproszenie Nadleśnictwa Solec# Kujawski Pana Ireneusza Jałoza, stali bywalcy Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Wielkiej mieli zaszczyt brać udział w dobrym przedsięwzięciu #sadzimy.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Odnowiono polichromę na sklepieniu kościoła. Sufit odzyskał dawny blask

Zakończyły się tegoroczne prace konserwatorskie i# restauratorskie polichromii znajdujących się na sklepieniu nawy kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Rozdano laptopy dla dzieci. Wręczono sprzęt o łącznej wartości ponad 180 tys. zł

26 października o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej odbyło się uroczyste wręczenie sprzętu komputerowego dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w ramach realizacji projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR”.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Międzynarodowy Tydzień Mediacji. Jak straż więzienna się do tego odnosi?

Skuteczne mediacje to zmniejszenie powrotów do przestępstw oraz poprawa# sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem dzięki idei sprawiedliwości naprawczej.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Zakończono rozmowy z operatorami kolejowych przewozów. Niedługo podpiszą umowy

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego zakończył rozmowy z# operatorami kolejowych przewozów pasażerskich na temat ostatecznego kształtu umów na obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych w naszym regionie na najbliższe 8 lat (do 2030 roku).

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Nagrodzono Natalię Bogusławską-Łuczejko za wkład w pracę terapeutyczną

13 października 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wręczono nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego tegorocznym laureatom konkursu „Najlepszy terapeuta zajęciowy województwa kujawsko-pomorskiego”.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Policjanci odbywają szkolenie w Bydgoszczy. Czego ono dotyczy?

„Taktyczne rozwiązania podczas trudnych interwencji policyjnych” to tytuł #3-dniowego szkolenia, które odbywa się w KWP w Bydgoszczy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z myślą o policjantach prewencji komend miejskich i powiatowych, mających nie więcej niż pięć lat służby. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów przez zespoły interdyscyplinarne, pozwalają na szerokie i wielopłaszczyznowe analizowanie poruszanych zagadnień.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Druh Tomasz z OSP Nowa Wieś Wielka po szkoleniu. Uzyskał wynik pozytywny

W ubiegłym tygodniu, druh Tomasz z OSP Nowa Wieś Wielka, ukończył z wynikiem pozytywnym szkolenie naczelników OSP.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Świętowano dzień edukacji narodowej. Wręczano nagrody nauczycielom

W kalendarzu oświatowym są dni zwyczajne, dni codziennej, żmudnej pracy, są# dni wytchnienia, są też dni bardzo uroczyste. Jednym z takich specjalnych dni, skłaniającym do refleksji i bardzo miłym dla wszystkich osób związanych z oświatą jest Dzień Edukacji Narodowej. Czekają na niego zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły. Uczniowie – bo nie ma wtedy lekcji, a pracownicy – bo w tym dniu mają okazję usłyszeć dużo miłych słów z ust tych, dla których wybrali ten zawód - z ust uczniów.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Kolejna transza wsparcia dla NGO. Zostały podpisane umowy

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał dzisiaj kolejne# 22 umowy z organizacjami pozarządowymi pomagającymi obywatelom Ukrainy w kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Wmurowano kamień węgielny. Inauguracja roku akademickiego

Minister Wanda Zwinogrodzka – reprezentująca# Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wzięli udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz inauguracji nowego roku akademickiego.

(czytaj więcej)
11 października 2022 0

Zaktywizowano więźniów. Skazani ukończyli kursy zawodowe

Skazani korzystając z możliwości stworzonych przez jednostkę penitencjarną zakończyli doskonalenie umiejętności w# ramach kursów pn. ,,Malarz-szpachlarz’’ oraz ,,Nowoczesne technologie w budownictwie’’.

(czytaj więcej)
11 października 2022 0

Kto ma najpięknieszy ogród w powiecie? Jury zdecydowało

Do konkursu na szczeblu powiatowym przystąpiło 7 gmin z #terenu powiatu. Komisja w składzie: Mariusz Stężewski, Teresa Krebs, Romuald Góralczyk, Marzena Kuczkowska, Elżbieta Wysocka w dniu 17 i 19 sierpnia dokonała oceny ogródków przyznając następujące miejsca:

(czytaj więcej)
11 października 2022 0

Prawie 69 mln złotych dla Bydgoszczy. Łącznie do samorządów trafi 411 mln zł

Kwota prawie 13,7 mld zł zostanie przekazana jeszcze w# tym roku samorządom w całym kraju. To dodatkowe dochody z tytułu udziału we wpływach z podatku PIT. Do kujawsko-pomorskich samorządów trafi w sumie ponad 411 mln zł – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
05 października 2022 0

Spotkanie MDP. Przyszli strażacy obsługiwali drabinę nasadkową

3 października odbyło się# spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w remizie OSP Wudzyn.

(czytaj więcej)