Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:
22 września 2022

Areszt za posiadanie speeda. Bydgoszczance grozi 10 lat więzienia

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Na trzy miesiące do aresztu trafiła bydgoszczanka podejrzana o# posiadanie znacznych ilości narkotyków. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. Na trop 37-latki wpadli policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego. Funkcjonariusze w jej mieszkaniu zabezpieczyli amfetaminę.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ponownie uderzyli w narkotykowy biznes. Tym razem namierzyli mieszkankę centrum Bydgoszczy. Z ich wiedzy wynikało, że może posiadać zakazane środki odurzające. Policjanci ustalili jej dokładne miejsce zamieszkania.

We wtorek (20.09.2022) przed południem przystąpili do działania i zapukali do drzwi mieszkania podejrzewanej. Kobieta była zaskoczona widokiem funkcjonariuszy. Na miejscu wszystko się potwierdziło. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli kilka woreczków z białym proszkiem. Dodatkowo kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych, dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 230g narkotyków. Do sprawy zatrzymali 37-latkę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Śródmieścia, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili jej zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Następnie policjanci doprowadzili zatrzymaną do prokuratury. Tam oskarżyciel po jej przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jej tymczasowy areszt.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzaną na najbliższe trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: nadkom. Przemysław Słomski – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!