Dziś mamy 20 kwietnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:
06 września 2018
AF Brzoza – KS Brzoza 2:4 (2:0)

Historyczne derby Brzozy

Fot. Krzysztof Popczyński

Fot. Krzysztof Popczyński

Ponad stu kibiców oklaskiwało dwie drużyny z Brzozy, które po raz pierwszy zmierzyły się w meczu derbowym.# Niespodzianki nie było, gdyż wygrał wyżej notowany Klub Sportowy, pokonując Akademie Futbolu.

W środę, 5 września na stadionie w Brzozie doszło do pojedynku w ramach pucharu Polski na szczeblu okręgu kujawsko-pomorskiego. Zmierzyły się dwa zespoły z Brzozy. Formalnie gospodarzem była B-klasowa Akademia Futbolu, która podejmowała występujący w klasie okręgowej Klub Sportowy Brzoza.

Mecz rozpoczął się od ataku KSB. Już w 14’ sędzia podyktował rzut karny przeciw AF. Do piłki podszedł Piotr Krysiak, strzelił, a bramkarz Kacper Prusakowski obronił. To uskrzydliło piłkarzy AF. W efekcie ich dobrej gry, do bramki KSB w 22’ piłkę skierował głową Jakub Szydłowski. Było 1:0. Pięć minut później było już 2:0, a autorem gola był Jakub Przygocki. W tym momencie dla fanów AF mecz mógłby się skończyć.

Była jednak i druga połowa, w której przewagę osiągnęła drużyna KSB. Na boisku pojawili się piłkarze z podstawowego składu i przyniosło to efekty. Już w 48’ bramkę kontaktową zdobył Piotr Krysiak. W 56’ rzut karny wykorzystał Mariusz Raczkowski, który doprowadził do remisu. Dwa kolejne gole dla KSB zdobył Piotr Ziółkowski, wpisując się na listę strzelców w 69’ i 73’. Wynik 2:4 w dużej mierze oddaje to co działo się na boisku. Do dalszej rundy awansował więc zespół KSB.

Kibice podziwiali i dopingowali

Mecz oglądała znaczna grupa kibiców, ponad 100 osób, którzy przybyli nie tylko z Brzozy, ale i z Nowej Wsi Wielkiej i innych części gminy. Są też goście z Bydgoszczy. Byli zadowoleni z widowiska, ale nie z wyniku w przypadku kibiców AF.

Przy płotku stoją dwie oklaskujące spotkanie dziewczyny. – Na meczach Akademii jestem zawsze. Mój brat jest trenerem kadry dzieci z rocznika 89’ – mówi Anna Plata. – Na takim ważnym meczu jestem pierwszy raz, choć kilka byłam na meczach Akademii. O właśnie nasi strzelili gola – cieszy się Karolina Płotnicka. Kawałek dalej stoi mężczyzna z malutkim dzieckiem na ręku. – To trzymiesięczny Piotruś – mówi Michał Kuczborski. – Nie jestem fanem żadnej z drużyn. Na chodzenie na mecze brakuje czasu. Przyszedłem obejrzeć widowisko – wyjaśnia. Obok widzimy fana KSB, na co wskazuje koszulka. – Dzisiaj urodził mi się syn Staś, więc jestem szczęśliwym ojcem. Nawet jeśli KSB nie wygra, bo na razie przegrywa 1:0, to będzie dla mnie pamiętny dzień – podkreśla Rafał Kuczborski. Na wzgórzu Kozak pod lasem stoi grupka kibiców, którzy wskazują, że przydałaby się porządna trybuna, taka na 100 krzesełek. Przy bramce AF spotykamy matkę z dziewczyną na ręku. – Mój syn Maciej gra w Akademii w najmłodszej grupie wiekowej. Sam bardzo chciał grać, więc przed wakacjami go zapisałam do klubu – mówi Hanna Gmur. Obok stoi pani z aparatem fotograficznym. – Jestem fotografem KS Brzoza – mówi Agnieszka Iwańska. – Mój syn gra już szósty rok, od pierwszej klasy szkoły podstawowej w KSB. Jest bramkarzem – podkreśla.

W przerwie meczu obok boiska gra grupka młodych adeptów futbolu, którym przyglądają się rodzice. – Jestem kibicem KSB – mówi Agnieszka Jagielska. – Moi dwaj synowie grają w klubie. W żakach występuje 8-letni Kuba, a w trampkarzach gra 13-letni Oskar. Dlatego chodzę na mecze moich synów, a rzadziej na spotkania seniorów – wyjaśnia. Do przerwy było 2:0 dla AF, ale kibice KSB nie tracili nadziei. – Jeszcze wygramy i będzie 2:5 dla KSB – zapowiada jeden z nich. Niewiele się pomylił było 2:4.

AF Brzoza: Kacper Prusakowski – Miłosz Lewandowski, Jakub Prusakowski, Jakub Trepka, Tomasz Umiński, Jakub Szydłowski, Adrian Kałek, Maciej Sygnecki, Filip Jurczykowski, Łukasz Żuchowski, Wojciech Czyż. Rezerwa: Wojciech Plata, Tomasz Mielczarek, Mikołaj Rajczakowski, Mateusz Jurecki, Maciej Perlak, Krystian Sut, Kamil Baczyński. Trener Oskar Mielczarek.

KS Brzoza: Adrian Janiszewski - Albert Maciejewski, Kamil Koronowski (80’ Bąkowski), Arkadiusz Pruss, Sławomir Sztuba, Oskar Raczkowski, Łukasz Krężel (76’ Lutowski), Piotr Krysiak (70’ Gąska), Mariusz Raczkowski, Kamil Baranowski, Marcin Michalski (46’ Ziółkowski). Rezerwa: Kazimierz Kostkowski, Mateusz Gąska, Wojciech Gac, Piotr Ziółkowski, Łukasz Lutowski, Michał Bakowski, Michał Pietrzak. Trener: Mariusz Raczkowski.

materiał: Krzysztof Popczyński

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!