Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
11 października 2021

Kierowca audi odpowie za kilka przestępstw. Miał we krwi 1,6 promila alkoholu

fot. KPW Bydgoszcz

fot. KPW Bydgoszcz

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów# oraz pomimo cofniętych uprawnień do ich prowadzenia odpowie 45-letni kierowca audi A4 zatrzymany przez „wywiadowców” z bydgoskiej komendy.

W minioną sobotę (09.10.2021) około godz. 20.40 policyjni „wywiadowcy” z bydgoskiej komendy patrolując dzielnicę Okole zwrócili uwagę na jadące ulicą Grunwaldzką w kierunku ronda Maczka audi A4. Tor jazdy pojazdu mógł świadczyć o tym, że kierujący jest nietrzeźwy lub pod wpływem zabronionej substancji. W związku z tym policjanci dali kierowcy sygnały do zatrzymania. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Pileckiego. Podczas rozmowy z nim funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone na miejscu, przy pomocy urządzenia iBlow, badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci sprawdzili osobę oraz pojazd w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 45-letni kierujący ma obowiązujący do czerwca 2026 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wydana została w jego sprawie decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast sprawdzenie danych pojazdu w policyjnych systemach wykazało, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych od trzech lat, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz został wcześniej zatrzymany jego dowód rejestracyjny.

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Błoniu. Tam została zbadana jego trzeźwość. Badanie wykazało, że kierował autem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 45-latek musi liczyć się z konsekwencjami, gdyż odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz pomimo cofniętych uprawnień do ich prowadzenia. Dodatkowo odpowie również za kierowanie pojazdem bez ważnych badań technicznych.

Materiał: kom. Lidia Kowalska/ KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!