Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:
27 października 2022

Odnowiono polichromę na sklepieniu kościoła. Sufit odzyskał dawny blask

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

fot. Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy

Zakończyły się tegoroczne prace konserwatorskie i# restauratorskie polichromii znajdujących się na sklepieniu nawy kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Chełmińskiej.

Prace konserwatorskie miały na celu powstrzymanie procesów niszczących, likwidację zacieków, przebarwień i zaplamień malowideł. Rezultatem zadania jest przywrócenie polichromii stropu wysokich walorów estetycznych i artystycznych. Parafia na powyższe zadanie otrzymała dotację ze środków Powiatu Bydgoskiego w wysokości 62 000 zł, 100 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego (RPO), natomiast od Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 5 000 zł. 

Po konserwacji Po konserwacji

Przed konserwacją Przed konserwacją

Przed konserwacją Przed konserwacją

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!