Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
17 września 2018
XII Festiwal Sportowo -Turystyczny

Pobiegli, aby promować trzeźwość

Fot. Powierzone

Fot. Powierzone

Tradycyjnie w trzeci weekend września w Brzozie wystartował już po raz XII Festiwal Sportowo -Turystyczny.

Festiwal rozpoczął się biegami dla Dzieci i Rodzinnym Rajdem Rowerowym w Brzozie. Na finał festiwalu wystartował VIII Bieg Trzeźwości na dystansie 10 km oraz Nordic-Walking na dystansie 5 km. W ramach Biegu Trzeźwości dodatkowo były klasyfikowane służby mundurowe.

Bieg Trzeźwości” to ogólnopolska impreza sportowo na terenach położnych pomiędzy Gminą Białe Błota, a Gminą Nowa Wieś oraz miejscowościami Brzoza i Przyłęki.

W latach ubiegłych w festiwalu łącznie udział wzięło ponad 1 500 osób. Jest to jedno z największych wydarzeń sportowo - turystycznych w powiecie bydgoskim. Bieg Trzeźwości w roku 2014 otrzymał wyróżnienie „Złoty Bieg 2014”, a w roku 2015 otrzymał certyfikat jakości – 1 miejsce w biegach dla miejscowości do 5 tys. nadany przez portal internetowy Maratony Polskie oraz biegaczy z całej Polski.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!