Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:
27 października 2022

Rozdano laptopy dla dzieci. Wręczono sprzęt o łącznej wartości ponad 180 tys. zł

fot. UG w NWW

fot. UG w NWW

26 października o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej odbyło się uroczyste wręczenie sprzętu komputerowego dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w ramach realizacji projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR”.

W spotkaniu oprócz uczniów i ich rodziców, udział wzięli Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Pan Wojciech Oskwarek, Przewodniczący Rady Gminy  Pan Waldemar Owczarzak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Tomasz Hermann, Radni Rady Gminy: Pani Wiesława Słaboszewska i Pani Magdalena Szal.

Konkurs organizowany był przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W ramach pozyskanych środków dla 43 uczniów zakupiono laptopy z oprogramowaniem i akcesoriami w postaci słuchawek z mikrofonem oraz myszami przewodowymi. Gmina Nowa Wieś Wielka otrzymała grant w wysokości 185 700,00 zł. Ponadto ramach trwałości projektu, bezpłatnie do końca 2024 r. do każdego gospodarstwa domowego do którego trafił komputer zostanie doprowadzony dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Pandemia pokazała, jak ważne są kompetencje pozwalające swobodnie korzystać z cyfrowych narzędzi. Dlatego mamy nadzieję, że udział w projekcie przyczyni się do zwiększenia wyrównania szans w dostępie do cyfrowej edukacji, a przekazany sprzęt komputerowy pozwoli na dogodną realizację obowiązków szkolnych przez dzieci z rodzin popegeerowskich z terenu naszej Gminy.

fot. UG w NWW

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!