Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:
24 listopada 2022

Zakończenie ważnej inwestycji. Osuwisko zabezpieczone, ul. Tucholska otwarta

fot. KPUW

fot. KPUW

23 listopada 2022r. w Koronowie wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

Kwota dofinansowania ze środków rządowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wynosiła prawie 11 mln zł. Prace przebiegały w kilku etapach, w 2018 roku Gmina Koronowo pozyskała 100 tys. zł na projekt zabezpieczenia osuwiska, w 2020 roku 2,9 mln zł na I etap, w 2021 roku 4 mln zł na II etap, w 2022 roku 3,9 mln zł na III etap.

Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że była to bardzo potrzebna inwestycja, o którą zabiegali burmistrz i radni Koronowa. Dzięki temu zostało zagwarantowane bezpieczeństwo związane z osuwiskiem, poprawiona została też nawierzchnia oraz reszta towarzyszącej infrastruktury drogowej. Gratuluję nie tylko tego zadania, ale też wszystkich innych zadań wykonywanych na terenie Gminy Koronowo, które pan burmistrz i radni skutecznie realizują – korzystając z rządowego wsparcia – powiedział wojewoda.

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski przypomniał, że już od lat 80. mieszkańcy zmagali się z problemem ulicy Tucholskiej – „zjeżdżającej” w stronę Brdy. Jedyną szansą na dalsze użytkowanie drogi było naprawienie osuwiska. Dzięki wbiciu w skarpę pionowych kolumn iniekcyjnych na odcinku ok. 300 metrów ruch mas ziemi został zatrzymany. Ponadto wykonano m.in. odwodnienie ulicy, kanalizację deszczową, nawierzchnię oraz elementy małej architektury. Jest to olbrzymie zadanie wykonane w naszej gminie – dzięki wsparciu rządowych funduszy i panu wojewodzie. Otrzymaliśmy prawie 100% dofinasowanie o wartości przeszło 14 mln zł – powiedział.

Burmistrz podziękował też za współpracę radnym. Podkreślił, że mimo iż w Gminie Koronowo jest ponad 550 km dróg – i choć wszystkie są ważne, to jednak wspólnie, solidarnie z radnymi ustalono, że najpierw uratowane zostanie osuwisko, a później remontowane będą inne drogi.

Ponadto informujemy, że ulica Tucholska w Koronowie jest przejezdna. Została przywrócona stała organizacja ruchu.

Materiał: KPUW/red

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!