Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
23 maja 2022

Zmiana skarbnika. Władysława Papis przeszła na emeryturę

Nowym skarbnikiem gminy Nowa Wieś Wielka została# Dorota Wydran. Zastąpiła na tym stanowisku Władysławę Papis, która przeszła na emeryturę.

Podczas sesji nowowiejskiej Rady Gminy (26 kwietnia) doszło do zmian skarbnika samorządu. Najpierw rada zdecydowała o odwołaniu z funkcji skarbnika Władysławy Papis, która złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. – Ponieważ ze względu na stan zdrowia skarbnik nie mogła osobiście uczestniczyć w obradach, list od niej został odczytany przez córkę, na której ręce przekazano podziękowania za pracę na rzecz mieszkańców gminy. A było za co dziękować i czego gratulować, ponieważ Pani Władysława Papis przepracowując łącznie 57 lat, w Urzędzie Gminy Nowa Wieś Wielka była zatrudniona przez 47 lat, w tym prawie 20 lat zajmowała stanowisko skarbnika – napisano na stronie internetowej gminy. Formalnie Władysława Papis została odwołana z funkcji z dniem 30 kwietnia.

Konsekwencją odwołania dotychczasowego skarbnika było podjęcie uchwały o powołaniu następcy. Na wniosek wójta gminy Wojciecha Oskwarka rada powołała z dniem 1 maja na stanowisko skarbnika gminy Nowa Wieś Wielka Dorotę Wydran, kierownika referatu budżetu i finansów Urzędu Gminy w Nowej Wsi Wielkiej.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!