Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
04 czerwca 2024

Festyn w Urzędzie Wojewódzkim. Dzień Dziecka z policjantami

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy zorganizował festyn, do udziału w#którym, zostali zaproszeni policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W minioną sobotę (01.06.24 r.) na terenie Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, w którym udział wzięli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Z oferty przygotowanej przez mundurowych korzystały przede wszystkim dzieci, które miały okazję odbić na pamiątkę swoje linie papilarne, zagrać w gry edukacyjne, obejrzeć radiowóz oraz motocykl. Nie brakowało też chętnych do kolorowania i rozwiązywania krzyżówek profilaktycznych. Festyn był też okazją, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa i codziennej pracy mundurowych.

Dzieci miały możliwość poznać pracę funkcjonariuszy referatu ruchu drogowego, porozmawiać z przewodnikami psów i poznać umiejętności ich czworonożnych podopiecznych. Mundurowi przypominali zasady ruchu drogowego i uczyli dzieci, jak prawidłowo korzystać z tras.

Wizyta policjantów na festynie była też okazją do przeprowadzenia z rodzicami krótkich pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Mundurowi informowali o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk oraz przypominali rodzicom o konieczności wzmożonego nadzoru nad dziećmi przybywającymi na kąpieliskach.

Policyjne stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Najbardziej zadowolone były dzieci, którym policjanci rozdawali odblaski, kolorowanki i inne drobne upominki.

Materiał: KMP BYdgoszcz

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!