Dziś mamy 1 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:
03 listopada 2022

Harcerze aktywnie pracowali. Zbudowali paśnik i lizawki

fot. UG w NWW

fot. UG w NWW

W miniony weekend 28-30 października harcerze ze Związku Harcerstwa Pomorza i Kujaw aktywnie# pracowali w podbydgoskim lesie. W ramach projektu „Ekologiczne zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowa Wieś Wielka”, który współfinansowany jest przez Gminę Nowa Wieś Wielka, druhny i druhowie wraz z rodzicami zbudowali solne lizawki oraz paśnik.

Lizawki solne w okresie zimowym dostarczają zwierzynie leśnej mikroelementów, a pożywienie w paśniku powinno skutecznie zatrzymać zwierzęta w obrębie lasu, aby nie migrowały do siedzib ludzkich. Przez całą zimę harcerze będą regularnie dostarczać siano, kostki soli oraz inne pożywienie dla leśnych mieszkańców. W przyszłym roku planowane jest założenie całodobowego monitoringu przy powstałych obiektach w celu podglądania online korzystających z leśnej stołówki gości.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!