Dziś mamy 1 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:
15 października 2021

Policjanci znowu "Świecą przykładem"! Odwiedzili kolejną szkołę w powiecie

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny w ostatnim czasie przeprowadzili# spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Świeć przykładem”. Spotkania z najmłodszymi mają na celu uświadomienie, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Anna Noworyta i mł. asp. Przemysław Radaszewski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi wraz z dzielnicowym mł. asp. Tomaszem Woźniakiem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzozie, gdzie przeprowadzili zajęcia praktyczne na drodze. W trakcie ich trwania dzieci dowiedziały się, jak ważne są odblaski oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego by dzielnicowy opowiedział o swojej pracy. Na zakończenie pogadanki wręczył każdemu z uczestników pamiątkowe "modele" przedstawiające pojazdy ratunkowe wykorzystywane przez służby, które każdy z nas może wezwać w przypadku zagrożenia dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W trakcie kolejnych dni profilaktycy z Wyżyn odwiedzili również przedszkolaków z Przedszkola nr 28 "Mały Poliglota" przy ul. Glinki 147 w Bydgoszczy. Tam przy wykorzystaniu "magicznej tuby" każde dziecko mogło przekonać się, jak działają odblaski oraz jak ważne są one dla naszego bezpieczeństwa.

Materiał: KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!