Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
08 maja 2023

Pożar poddasza. Straty oszacowano na 220 tys. zł

fot. OSP Wojnowo

fot. OSP Wojnowo

W środową noc, 3 maja w jednym z domów przy ul. Mroteckiej w Sicienku wybuchł pożar. Na miejsce wezwano siedem zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze poddasza wpłynęło o godzinie 23:30. Mieszkańcy budynku - sześć osób i dziecko zdążyli ewakuować się z budynku przed przybyciem służb. Na miejsce wezwano łącznie siedem zastępów straży pożarnej - 3 z jednostek ratowniczo- gaśniczych nr 3 i 4 w Bydgoszczy oraz po jednym zastępie z OSP Kruszyn, OSP Wojnowo, OSP Sicienko, OSP Teresin. – Działania polegały na ugaszeniu ognia na palącym się poddaszu oraz na pracach rozbiórkowych. Strażacy pracowali przy użyciu sprzętu ochrony dróg oddechowych, teren został sprawdzony kamerą termowizyjną. Na miejsce przybyło także pogotowie ratunkowe, które zabrało do szpitala matkę z dzieckiem. Akcja gaśnicza zakończyła się po trzech godzinach – przekazał st.kpt. Karol Smarz oficer prasowy KW PSP w Bydgoszczy. Wstępnie poniesione straty zostały oszacowane na 200 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność układu kominowego.  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!