Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
10 lipca 2024

Ujęła dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Przebywała na urlopie

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodniła to młodsza aspirant #Agnieszka Bonk-Proch z Komisariatu Policji w Białych Błotach, która podczas urlopu ujęła dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jak się okazało jeden z nich miał coś jeszcze na sumieniu.

Policjantka Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komisariatu Policji w Białych Błotach, przebywając na urlopie wypoczynkowym, podczas pobytu ze swoimi dziećmi na placu zabaw w Lisim Ogonie, zauważyła rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na upojenie alkoholowe. W związku z tym, że mężczyzna stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym postanowiła nie być wobec tego obojętna.

Młodsza aspirant Agnieszka Bonk-Proch zatrzymała rowerzystę. Podczas rozmowy wyczuła od niego alkohol. W związku z tym zadzwoniła na komisariat i poprosiła o wsparcie kolegów z jednostki. W trakcie ich dojazdu na miejsce, policjantka zauważyła drugiego, jadącego „wężykiem”, kierowcę jednośladu. Jego również postanowiła skontrolować.

Po przyjeździe funkcjonariuszy w rejon placu zabaw, podejrzenia policjantki potwierdziły się. 54-latek oraz 64-latek zostali sprawdzeni na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj wydmuchali niecałe 0,5 promila. To jednak nie wszystko.

Młodszy z cyklistów posiadał czynny zakaz prowadzenia rowerów ze względu na wcześniejsze zatrzymania w związku z prowadzeniem jednośladu pod wpływem alkoholu.

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości tysiąca złotych. Dodatkowo 54-letni mieszkaniec Łochowa odpowie za przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia rowerów.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 15 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!