Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
28 czerwca 2022

29-latek pobił policjanta. Został aresztowany na 3 miesiące

fot. KMP Bydgoszcz/arch.

fot. KMP Bydgoszcz/arch.

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 29-latek, który# razem z kolegą zaatakował sąsiada. Powodem ich agresji było zwrócenie im uwagi. Mężczyzna rzucił się też z nożem na interweniujących policjantów. Został postrzelony w nogę. Podejrzany wraz z 34-letnim kolegą usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała. Dodatkowo młodszy odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza oraz kradzieże.

Do zdarzenia doszło w piątek (24 czerwca) wieczorem, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o pobiciu mężczyzny. Na ulicę Piotrowskiego zostali skierowani policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Tam mundurowi zastali zgłaszającego z obrażeniami głowy. Pokrzywdzony opowiedział o całym zajściu.

Jak się okazało, został zaatakowany przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn (sąsiadów), po tym jak zwrócił im uwagę, że zachowują się głośnio. Agresorzy uderzali go butelką w głowę. Policjanci namierzyli mieszkanie, w którym ukrył się jeden z napastników. Funkcjonariusze weszli siłowo do mieszkania.

W trakcie sprawdzania pomieszczeń, odkryli, że za kanapą ukrywa się podejrzewany. W momencie, kiedy odsunęli kanapę, mężczyzna rzucił się z nożem na funkcjonariuszy. Jeden z policjantów oddał dwa strzały w jego kierunku. 29-latek został postrzelony w nogę. Policjanci po jego obezwładnieniu i zatrzymaniu, udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie. Obrażenia zatrzymanego nie zagrażały jego życiu. 29-latek był poszukiwany przez inną jednostkę. Śródmiejscy kryminalni do sprawy zatrzymali też jego 34-letniego kolegę.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskiej komendy. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali go do prokuratury.

26 czerwca bydgoscy policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił zatrzymanym zarzut pobicia i uszkodzenia ciała. Dodatkowo 29-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. To jednak nie był dla niego koniec, ponieważ podejrzany był poszukiwany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn do spraw kradzieży sklepowych. Funkcjonariusze rozliczyli go do pięciu przestępstw dotyczących kradzieży.

Prokurator po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec 34-latka policyjny dozór, natomiast wobec 29-latka wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!