Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
21 marca 2024

Promowali służbę w Policji. Wizyta w "Elektryku"

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Profilaktycy, aspirant Maciej Kaźmierczak oraz Joanna Kwiecińska wraz z dzielnicowym# aspirantem Cezarym Fac z komisariatu na bydgoskim Błoniu, rozmawiali z młodzieżą Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Stawowej 41 w Bydgoszczy o zasadach naboru oraz specyfice służby w Policji.

Stojąca u progu dorosłości młodzież ostatnich klas technikum oraz szkoły branżowej Zespołu Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy,
w miniony wtorek (19.03.2024) spotkała się z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie. Tematem spotkania była
promocja zawodu policjanta.

Prowadzący w przystępny sposób przekazali młodzieży informacje dotyczące warunków przyjęcia do służby w formacji, w tym system punktacji, poszczególne szczeble procesu rekrutacji oraz omówili charakter pracy funkcjonariuszy w pionach kryminalnym i prewencji. Policjanci wskazali również na możliwość sprawdzenia swoich sił w próbnym teście sprawności fizycznej dla kandydatów do służby, który odbywa się w każdy czwartek o godz. 17:00 w Zespole Szkól nr 24 w Bydgoszczy przy ul. Puszczykowej 11.

Jak zawsze na takich spotkaniach najwięcej emocji budzi przebieg szkolenia zawodowego podstawowego. Funkcjonariusze, bazując na własnym doświadczeniu, omówili najistotniejsze kwestie dotyczące przebiegu tego szkolenia, a następnie zapoznali młodzież z materiałem filmowym obrazującym dzień z życia rekruta Szkoły Policji w Słupsku, co stanowiło ciekawe uzupełnienie omawianego tematu.

Nie da się ukryć, że wkraczająca w dorosłe życie młodzież, decyzję co do wyboru drogi zawodowej podejmuje kierując się również
względami finansowymi i pytań o tym charakterze nie zabrakło. Prowadzący przedstawili więc uczestnikom oferowane młodym policjantom warunki finansowe oraz szeroki wachlarz możliwości rozwoju jaki oferuje służba w formacji, co pozwala przypuszczać, że część z nich rozważy wybranie tej ścieżki zawodowej.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!