Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
24 maja 2022

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Dzisiaj język polski

fot. Michał Nowak

fot. Michał Nowak

24 maja absolwenci szkół podstawowych w całej Polsce dokładnie o# godzinie 9.00 rozpoczęli egzaminacyjny maraton, który potrwa trzy. Na początku młodzież rozwiązywała zadania z języka polskiego.

Egzamin z języka z polskiego to pierwszy z trzech testów, z jakimi w tym tygodniu zmierzy się młodzież. Jutro będzie rozwiązywać zadania z matematyki, a w czwartek z wybranego przez siebie języka obcego. Zaskoczeniem nie jest fakt, że najwięcej uczniów zdecydowało się napisać egzamin z języka angielskiego.

Do egzaminu ósmoklasisty musi przystąpić każdy absolwent szkoły podstawowej, aby ją ukończyć. Nie jest wymagane, aby uzyskać określony minimalny wynik.

Kiedy wyniki?

Rozwiązane przez uczniów zadania sprawdzą egzaminatorzy. Do poszczególnych szkół zostaną przekazane wyniki, które sporządzą okręgowe komisje egzaminacyjne. Absolwenci szkół podstawowych będą mogli sprawdzić uzyskany wynik 1 lipca, a tydzień później otrzymają zaświadczenia.

Jakie zadania przygotowano w tym roku?

Centralna Komisja Edukacyjna na swoich stronach internetowych będzie publikować arkusze w dzień egzaminu około godziny 13.00. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!