Dziś mamy 24 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
17 stycznia 2022

Podpisano listy intencyjne. Będą nowe inicjatywy w gminie?

fot. UG Nowa Wieś Wielka

fot. UG Nowa Wieś Wielka

W dniu 13 stycznia 2022 r. w Urzędzie Gminy Nowa Wieś Wielka miało# miejsce podpisanie Listu Intencyjnego przez wójtów Gmin Nowej Wsi Wielkiej i Rojewa. Dotyczy on inicjatywy wybudowania drogi łączącej te Gminy oraz Gminy Złotniki Kujawskie i Solec Kujawski, a tym samym Powiaty Bydgoski i Inowrocławski. Zostanie on podpisany przez samorządowców z wszystkich tych jednostek organizacyjnych oraz Przedstawicieli Lasów Państwowych.

Droga połączy Rojewo z Solcem Kujawskim, a bezpośrednio miejscowości Chrośna ze Starą Wsią. Zrealizowanie tej inwestycji zapewni oprócz skomunikowania wyżej wymienionych jednostek samorządu również ewentualną możliwość wprowadzenia objazdu drogi krajowej nr 10. W związku z planowaną budową trasy S10 oraz terminala intermodalnego w Emilianowie wydaje się zasadne zapewnienie Mieszkańcom możliwości przemieszczania się z wykorzystaniem proponowanego przebiegu. Obie te inwestycje mają charakter ponadregionalny i olbrzymie znaczenie gospodarcze. Przełożą się na rozwój naszych terenów. Bez zapewnienia sprawnego dojazdu może się okazać, że nie będzie można skorzystać z całego potencjału.

Materiał: UG Nowa Wieś Wielka

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
LIST INTENCYJNY Stara Wieś - Chrośna versja ostateczna.docx
Mapka poglądowa_0.docx

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!